W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W blasku tradycji

23.01.2017

W blasku tradycji

W wielu miejscowościach gminy Kaczory odbyły się doroczne, tradycyjne spotkania w klimacie świąt Bożego Narodzenia, z opłatkiem i kolędami. Sołtysi, rady sołeckie i koła gospodyń wiejskich jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Spotkania przebiegły w atmosferze iście rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

Cykl świątecznych wydarzeń zainaugurowała rada sołecka w Kaczorach. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli: wójt gminy, radni, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy, przedstawiciele OSP, Policji, SPKiO, KGW, Izby Rolniczej, Koła PZW Kaczory. Wśród zaproszonych gości był także ks. Andrzej Czerwiński, proboszcz parafii w Kaczorach. Przy kawie i świątecznych wypiekach zebrani podsumowali wspólną pracę w 2016 r. oraz złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia.

17 grudnia przy świątecznym stole, wypełnionym tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, po raz pierwszy zebrały się panie z koła gospodyń wiejskich w Rzadkowie. Spotkaniu przewodniczyła Anna Piosik – przewodnicząca KGW w Rzadkowie, która wspólnie z zaproszonymi gośćmi złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Ceremoniał dzielenia się opłatkiem wywołał falę wzajemnej życzliwości, która wprawiła wszystkich zebranych w radosne, świąteczne nastroje. Spotkanie upłynęło w bardzo nastrojowym klimacie, dzięki wspólnie odśpiewanym kolędom oraz nowym dodatkom dekoracyjnym, które pojawiły się w sali wiejskiej z inicjatywy rady sołeckiej. Świąteczne spotkanie było także okazją do zaprezentowania efektów prac remontowych, przeprowadzonych w ostatnim czasie w Wiejskim Domu Kultury w Rzadkowie.

W niedzielę, 18 grudnia przedświąteczne spotkanie zorganizowano w Dziembowie. Przewodnicząca KGW Natalia Perz stanęła na wysokości zadania, przy współpracy koleżanek z koła zorganizowała sympatyczne spotkanie dla mieszkańców miejscowości i zaproszonych gości. Po przypomnieniu najważniejszych tradycji bożonarodzeniowych, przewodnicząca KGW i zaproszeni goście życzyli zebranym zdrowia, radości na nadchodzące święta i nowy rok. Wigilijną kolację poprzedziły jasełka, profesjonalnie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dziembowie. Opiekunki szkolniaków Izabela Solarek – Kuchta oraz Dorota Giedrys były dumne z programu artystycznego, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych w wiejskiej sali zebrali się mieszkańcy Dziembówka. Organizatorem było KGW pod przewodnictwem Bożeny Jaworskiej. Bajkowy wystrój sali, wzorowo przygotowany program artystyczny przez dzieci z miejscowego przedszkola, przepyszne świąteczne smakołyki oraz sympatyczna atmosfera sprawiły, że trudno było wielu gościom się rozstać.

Wójt gminy Brunon Wolski, który uczestniczył we wszystkich ww. spotkaniach, składając życzenia świąteczno – noworoczne dziękował wszystkim mieszkańcom za życzliwość, tworzenie rodzinnej atmosfery, a także prace na rzecz budowania prawdziwej wspólnoty. Docenił wysiłki i starania sołtysów, rad sołeckich pań z kół gospodyń wiejskich, dzieci ze szkół i przedszkoli. Podsumowując działania inwestycyjne zrealizowane w 2016 r. podkreślił, że najważniejsze inwestycje zostały już w gminie zakończone, a te aktualnie realizowane są zadaniami dodatkowymi, podnoszącymi standard życia mieszkańców.

21 grudnia w sali Wiejskiego Domu Kultury w Morzewie odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów i osób samotnie zamieszkujących. Na świątecznym spotkaniu zorganizowanym przez gospodarza gminy Brunona Wolskiego zebrało się bardzo wielu gości. Głównym punktem spotkania był tradycyjnie ceremoniał dzielenia się opłatkiem, w trakcie którego wszyscy złożyli sobie nawzajem najserdeczniejsza życzenia. Atmosferę świąt zaakcentowały piękne jasełka z teatrem światła i cieni, które przygotowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Morzewie pod kierownictwem Lucyny Przybyszewskiej. Dla zaproszonych gości w repertuarze kolędowym wystąpiła także „Sonata” Wójt gminy Brunon Wolski życzył zebranym gościom, zdrowia, rodzinnej atmosfery i dużo powodów do radości na nachodzące święta i cały 2017 rok. Składając świąteczno-noworoczne życzenia, zadeklarował swoją pomoc w każdej trudnej sytuacji. – Nikt z tutaj obecnych nie musi czuć się opuszczony i bezradny, bo w każdej trudnej sytuacji może liczyć na wsparcie władz gminy – zapewniał włodarz gminy podczas spotkania. Łzy wzruszenia wywołały także świąteczne upominki, które otrzymały wszystkie zaproszone osoby. Spotkanie odbyło się z udziałem przewodniczącego Rady Gminy Kaczory Stefana Kowala, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Ryszarda Grzelaka i sołtysa Morzewa Zenona Kina.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}