W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII Piknik Odpustowy w Morzewie – proboszcz parafii w Morzewie ma szczególny dar jednoczenia ludzi

08.08.2011

Każdy festyn w Morzewie ks. Franciszek Śliwiński organizuje razem z swoimi parafianami. Dużą pomoc okazuje zawsze Urząd Gminy w Kaczorach, a od wielu lat wójt Brunon Wolski patronuje festynowi. Dzięki ofiarodawcom i sponsorom jest możliwość tworzenia tak szczytnego celu – mówi ks. Franciszek

W ubiegłą niedzielę 7 lipca na placu przy kościele zgromadzili się chyba prawie wszyscy mieszkańcy Morzewa. Było sporo mieszkańców gminy jak i również gości. Mimo wieku setnego nie zabrakło najstarszego mieszkańca gminy pana Kazimierza Rybaka. Jestem tu po raz pierwszy – mówi mieszkanka z Kaczor ale na 100% nie po raz ostatni, bardzo mi się podoba. Właśnie tak postanowiłam spędzić niedzielne popołudnie.

Komitet organizacyjny przygotował wiele atrakcji. Wystawę obrazującą działalność ogniska misyjnego. Gry i konkursy dla dzieci: na najpiękniejszy rysunek, malowanie twarzy, wędkowanie na sucho. Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Na dużej scenie zaprezentowała się gminna orkiestra dęta w nowych „ancugach” pod batutą Zdzisława Nawrota. Kapela Średzioki poderwała uczestników pikniku do tańca. Liczne stoiska „kusiły” wyjątkowymi propozycjami kulinarnymi. Jak co roku niezwykłym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z bardzo ciekawymi nagrodami rzeczowymi.

Niedzielne spotkanie w Morzewie tradycyjnie zakończyło się o godz. 21.00 uroczystym Apelem Jasnogórskim.

***

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na remont zabytkowego kościoła parafialnego.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}