W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII edycja „Kaczorskiej Dziesiątki” już 30 kwietnia

06.04.2016

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Znane są już szczegóły siódmej edycji Biegu Ulicznego „Kaczorska Dziesiątka ” o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Zawody odbędą się 30 kwietnia, a biegowi głównemu towarzyszyć będą: Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych, Kaczorski Marsz Nordic Walking oraz Bieg Przedszkolaka. Bieg na 10 km oraz biegi dla przedszkolaków odbędą się na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. Organizatorzy wprowadzili jednak zmiany w regulaminie VI Otwartych Młodzieżowych Mistrzostw Gminy Kaczory – skrócono dystanse oraz utworzono nowe kategorie wiekowe. Zmianie uległa także godzina rozpoczęcia II Kaczorskiego Marszu Nordic Walking. Marsz rozpocznie się o godz. 10.45 przed biegiem na 10 km.

Najistotniejsze informacje dotyczące siódmej edycji „Kaczorskiej Dziesiątki” prezentujemy poniżej.
Bieg odbędzie się 30 kwietnia 2016 r. (w sobotę) w Równopolu. Zawodnicy wystartują o godz. 11.00 tradycyjnie w pobliżu posesji nr 15, a następnie przebiegną dystans 10 km zaplanowaną trasą, przebiegającą przez miejscowości: Równopole, Kaczory, Morzewo, i Rzadkowo. Wielka 10- kilometrowa pętla zakończy się ponownie w

Równopolu przy Wiejskim Domu Kultury. Organizatorzy nie przewidują zmian w przebiegu trasy. Przypominamy lokalizację punktów z napojami. Pierwsze dwa punkty będą umiejscowione podobnie jak w roku ubiegłym w Morzewie (przy przystanku autobusowym), a kolejne trzy w Rzadkowie (przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Domu Pomocy Społecznej, koło krzyża przy posesji 85 i za wiaduktem kolejowym przy posesji nr 26). Trasa biegu będzie odpowiednio oznakowana, a czas mierzony elektronicznie. W związku z powyższym, po zakończeniu biegu zawodnicy będą zobligowani do oddania przydzielonych chipów i numerów startowych.

Przypominamy, ze prawo udziału w biegu mają osoby powyżej 16 roku życia, które do dnia 30 kwietnia do godz. 10.15 zgłoszą się do biura biegu i odbiorą numer startowy oraz chip. Zawodnicy dokonują zgłoszenia drogą elektroniczną na stronie www.inetsport.pl do dnia 27 kwietnia 2016 r. Zawodnik, który dokona zapisu przez Internet w dniu 30 kwietnia 2016 r. w biurze biegu sprawdza jaki przydzielony został mu numer. Przy weryfikacji dostaje gotowy pakiet: numer startowy, elektroniczny chip i gotową kartę zgłoszenia, którą musi podpisać. Osoby niepełnoletnie dodatkowo składają druk zezwolenia opiekuna. Zawodnik, który nie dokona zgłoszenia drogą elektroniczną do 27 kwietnia 2016 r., będzie mógł to uczynić w biurze biegu w dniu 30 kwietnia 2016 r. w godz. 8.30 – 10.15. Wówczas zawodnik na miejscu wypełnia oświadczenie o zdolności do udziału w biegu /zawodnik niepełnoletni dodatkowo przedkłada zezwolenie opiekuna/ i odbiera numer startowy. Regulamin biegu nie przewiduje pobierania opłat wpisowych od zawodników biegu.

Wymagane druki, regulamin, mapka z zaznaczoną trasą biegu oraz link do zapisów przez Internet są zamieszczone na stronie internetowej www.kaczory.com.pl W/w druki będą również możliwe do pobrania w biurze biegów w dniu 30 kwietnia 2016 r. w godz. od 8.30 do 10.15. Biuro biegu będzie mieścić się w Wiejskim Domu Kultury w Równopolu.
Podczas biegu każdy startujący będzie miał zapewnioną opiekę medyczną, napoje i posiłek regeneracyjny.

Na zawodników, którzy w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn najszybciej przebiegną dystans czekają puchary i atrakcyjne nagrody finansowe (500,- za I miejsce, 400,- za II miejsce, 300,- za III miejsce). Najlepszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych organizatorzy nagrodzą nagrodami rzeczowymi oraz trofeami w postaci statuetek lub pucharów. Uhonorowani zostaną również najlepsi (zawodnik i zawodniczka) gminy Kaczory, powiatu pileskiego oraz najlepsi zawodnicy z Równopola. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale, a najstarszy zawodnik i zawodniczka dodatkowo nagrodę rzeczową. Kategorie wiekowe, w których będą rywalizować zawodnicy dostosowane zostały do regulaminu całego cyklu „Biegaj z nami”.

VI Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Kaczory adresowane do uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych, na czterech różnych dystansach. O godz. 10.00 rozpocznie się bieg na 300 m dla uczniów klas I – II szkół podstawowych. Linia startu będzie umiejscowiona przy posesji nr 31 w Równopolu. O godz. 10.10 z dystansem 400 m zmierzą się uczniowie klas III – IV szkół podstawowych. Trasa biegu będzie przebiegała od przydrożnego krzyża (od strony Rzadkowa) na początku miejscowości Równopole aż do Wiejskiego Domu Kultury w Równopolu. Dziesięć minut później o godz. 10.20 przy cmentarzu w Równopolu rozpoczną swój bieg uczniowie klas V-VI . Zawodnicy przebiegną dystans 600 m. Ostatnia grupa – młodzież gimnazjalna rozpocznie bieg o godz. 10.30 przy kościele parafialnym w Rzadkowie. Trasa dla gimnazjalistów o długości 1000 m będzie wiodła przez miejscowości: Rzadkowo i Równopole. Uczestnicy wszystkich czterech biegów w ramach Otwartych Młodzieżowych Mistrzostw Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych ukończą bieg przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu, gdzie nastąpi uhonorowanie pucharami najlepszych zawodników biegów. Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą zawody organizatorzy przewidują pamiątkowe medale oraz upominki. Warunkiem uczestnictwa w mistrzostwach będzie złożenie zezwolenia i oświadczenia opiekuna o możliwości udziału w biegu w dniu 30 kwietnia 2016 r. oraz pobranie kartki startowej w biurze biegu. Rejestracja zawodników rozpocznie się od godz. 9.00. Wymagany druk zezwolenia i oświadczenia, regulamin i mapa z trasami biegów będą dostępne na stronie internetowej www.kaczory.com.pl

, w sekretariatach szkół oraz u sołtysów wszystkich miejscowości gminy Kaczory.
W tym roku „Kaczorską Dziesiątkę” poprzedzi także II Kaczorski Marsz Nordic Walking Zawodnicy będą startować o godz. 10.45 w tym samym miejscu co uczestnicy biegu na 10 km, czyli przy posesji nr 15 w Równopolu. Następnie ruszą drogą gminną wzdłuż torów kolejowych w kierunku Rzadkowa. Po przeszło kilometrze w miejscowości Rzadkowo trasa marszu połączy się z trasą Biegu Ulicznego „Kaczorska Dziesiątka” i następnie będzie wiodła przez Rzadkowo aż do Wiejskiego Domu Kultury w Równopolu, gdzie zawodnicy zakończą marsz. Zawody odbędą się na dystansie 3 km. Warunki uczestnictwa oraz zasady zgłoszenia są takie same jak przy biegu głównym na 10 km. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą marsz zostaną uhonorowani pamiątkowymi medalami, a trójka najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymają pamiątkowe trofea i nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapewniają podczas marszu opiekę medyczną, napoje i posiłek regeneracyjny.

Dystanse biegowe ukończą także dzieci w wieku przedszkolnym. II Bieg Przedszkolaka tradycyjnie rozpocznie się po zakończeniu biegu głównego na 10 km czyli około godz. 12.00 Dzieci będą rywalizowały na dystansach 50 m i 100 m. Krótszy dystans pokonają dzieci w wieku od 3 do 4 lat, dłuższy z kolei dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Prawo startu na dystansie 100 m będą mieli także uczniowie klas I z rocznika 2009 (podczas rejestracji rodzic będzie zobligowany zadeklarować czy siedmiolatek będzie rywalizował w II Biegu Przedszkolaka czy w Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Gminy Kaczory.) Zawodnicy będą startować rocznikami począwszy od najmłodszych. Trasy biegów zostaną wyznaczone na boisku sportowym przy Wiejskim Domu Kultury w Równopolu. Zasady uczestnictwa i sposób nagradzania są takie same jak w przypadku Młodzieżowych Otwartych Mistrzostwach Gminy Kaczory.

Kwietniową imprezę uświetni koncert Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Organizatorami zawodów będą: Gmina Kaczory, Powiat Pilski, Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach oraz Klub Sportowy „Gwardia” w Pile.

Regulaminy i oświadczenia

Szanowni Mieszkańcy !

Informujemy, że w związku z organizacją 30 kwietnia 2016 r. VI Otwartych Młodzieżowych Mistrzostw Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych, VII Biegu Ulicznego „Kaczorska Dziesiątka” o Puchar Wójta Gminy Kaczory oraz II Kaczorskiego Marszu Nordic Walking w godzinach od 10.00 do 12.30 w miejscowościach: Rzadkowo, Kaczory, Równopole i Morzewo zostanie wstrzymany ruch na następujących odcinkach dróg:

– drodze gminnej nr 130542 P, biegnącej od posesji nr 105 do posesji nr 79 i od posesji nr 56 do posesji nr 37 w Morzewie,

– drodze gminnej nr 130540 P, biegnącej przez Morzewo w kierunku Rzadkowa,

– drodze gminnej nr 130540 P, biegnącej z Równopola w kierunku Rzadkowa,

– drodze powiatowej nr 1180 P, biegnącej przez Kaczory i Rzadkowo,

– drodze powiatowej nr 1179 P, biegnącej przez Rzadkowo i Równopole,

– drodze powiatowej nr 1160 P, biegnącej z Kaczor do Morzewa,

– drodze powiatowej nr 1177 P, biegnącej z Chodzieży (ul. Chodzieska w Kaczorach),

– ul. Równopolskiej, ul. Brzozowej, ul. Kościelnej, ul. Górnej w Kaczorach.

Na czas biegów i marszu nordic walking, zwracamy się z prośbą o pilnowanie psów oraz zaniechanie wyjazdu wszelkimi pojazdami z prywatnych posesji na drogi, stanowiące trasy biegów i marszu. Prosimy również o przestrzeganie tymczasowego zakazu postoju i parkowania pojazdów na w/w drogach i ich poboczach.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach. Więcej informacji o biegach i marszu na stronie internetowej www.kaczory.com.pl oraz pod numerem telefonu: 601 – 853 – 326.

{"register":{"columns":[]}}