W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

V Festyn Parafialny w Morzewie

19.08.2009

O tym, że ksiądz Franciszek Śliwiński – proboszcz parafii w Morzewie to nie tylko wzorowy duszpasterz, ale również wspaniały organizator imprez plenerowych, można było się przekonać w miniony weekend (9 sierpnia). W niedzielę odpustową, na boisku obok plebani odbył się po raz piąty festyn parafialny. Do udziału w tym rodzinno-towarzyskim spotkaniu namawiać nikogo nie było trzeba. Pozytywne doświadczenia z festynów z ubiegłych lat okazały się skuteczniejsze niż promocja. Jak magnez przyciągnęły rzesze chętnych do wspólnej zabawy.

Już od godziny 15.30 kusiły wszystkich atrakcyjne propozycje rozrywkowe. Konkurs dotyczący powojennej historii parafii, przejażdżki kucykiem, strzelanie z broni pneumatycznej, gry i zabawy dla dzieci , to przykładowe atrakcje niedzielnego festynu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich stworzyły wspaniałą wystawę, poświęconą własnej działalności. Nie sposób było przejść obok niej obojętnie. Przygotowano również pyszne smakołyki. Najwięcej emocji wzbudziła jednak loteria fantowa, z której dochód przeznaczono na renowację kościoła. Już przy samym wejściu można było kupić losy za jedyne 5 zł. Pod każdym losem kryła się fajna nagroda. Czasami były to drobnostki, a czasami drogie prezenty. Szczęśliwcy wrócili do domu z lodówką, pralką, rowerem, kanapą, meblami, wycieczką pielgrzymkową i innymi wartościowymi rzeczami. Oczywiście nagród by nie było, gdyby nie hojni sponsorzy. A dobre serce okazało wielu, w tym liczni nasi lokalni przedsiębiorcy. Dla wrażliwych na muzykę zaśpiewał na rozgrzewkę zespół „Kwiaty Jesieni”. O godzinie 19.00 nastąpiła zmiana muzycznych klimatów – wystąpiła grupa bębniarzy „Djembe Planet”. Estradową gwiazdą muzyczną tegorocznego festynu był Jerzy Pawluk , laureat „Szansy na sukces” i „Fabryki gwiazd”. Uroczysty Apel Jasnogórski zakończył całą parafialną imprezę plenerową.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}