W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udana V edycja Holiday Cup

12.08.2014

Udana V edycja Holiday Cup

W minioną niedzielę, 4 sierpnia w Dziembowie odbyła się piąta edycja turnieju Holiday Cup. Była to kolejna udana impreza sportowa, pieczołowicie zorganizowana przez działaczy klubu LZS „Dziembowo Noteć”. Na murawie miejscowego stadionu w szranki stanęło 11 zespołów. W zwycięskiej trójce, którą organizatorzy turnieju uhonorowali w finale okazałymi pucharami i nagrodami pieniężnymi znalazły się drużyny: Versal, Darpol i Zuma Team.

W pierwszej części turnieju zespoły losowo zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w ramach każdej z grup piłkarze rozegrali systemem „każdy z każdym”. Taki system pozwolił wyłonić dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które w dalszej kolejności zmierzyły się w półfinale. Awans do półfinału w pierwszej turze (spośród zespołów: Morzewo, Juventus Dziembówko, Kotuń, Almar, Zuma Team, Garetha) wywalczyły Zuma Team i Garetha. W drugiej, w której zagrały: Versal, Darpol, Dziembowo, Din Team oraz Leśni Zawada awans uzyskały ekipy: Versal i Darpol.

Pierwszy półfinałowy mecz należał do zespołu Versal, który wynikiem 4: 0 wyeliminował z grona triumfatorów Garethę. W drugim spotkaniu brylował Darpol. Mecz o 3 miejsce pomiędzy ekipą Garetha i Zuma Team zakończył się bezbramkowym remisem i potrzebne były karne, aby wyłonić zwycięzcę. Jak to już bywało w latach poprzednich w takich przypadkach Krzysztof „Zuma” Malita wybronił decydującego karnego i zapewnił swojemu zespołowi najniższy stopień podium.

Pierwsze miejsce na turniejowym podium w finale wywalczył dwubramkową przewagą zespół Versal, który zagrał w składzie: Adam Kujawski, Wiesław Powalisz, Ireneusz Ślebioda, Łukasz Skwarek, Artur Kwiatkowski, Kacper Ciupa oraz Mateusz Kostecki (wynik spotkania 3:1). II i III miejsce przypadło kolejno ekipom: Darpol i Zuma Team.

Puchary wręczał Brunon Wolski włodarz gminy Kaczory, Stefan Kowal przewodniczący miejscowego samorządu, sołtys Dziembówka Jan Robakowski oraz Adam Stępniewski wiceprezes klubu, który organizował imprezę.

Turniej sędziowali: Zbigniew Marczyk, Ryszard Woźniak oraz Kazimierz Brynda.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}