W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Turniej Ulic w Dziembowie

16.07.2009

Mieszkańcy gminy Kaczory w pełni wykorzystują lato i piękną aurę do organizacji licznych imprez rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Na piknikach i imprezach sportowych tego lata bawiły już się: Brodna, Jeziorki, Krzewina. Teraz przyszedł czas na Dziembowo. Mieszkańcy zdecydowali się jednak na bardziej oryginalną formę integracji społecznej niż piknik. Organizatorzy postanowili zmobilizować mieszkańców różnych ulic miejscowości do zdrowej rywalizacji. Oczywiście wszystko w atmosferze przyjaźni, bo chodzi przecież tylko o dobrą zabawę.

I w taki to sposób w niedzielne popołudnie ( 12 lipca 2009) na dziembowskim stadionie do zaciętej rywalizacji stanęli reprezentanci ulicy Głównej, Dypel, Kwiatowej, Cmentarnej i tzw. Kasiarów. Walczono o główną nagrodę – Puchar Sołtysa Wsi. Dla tych, którzy mieli mniej szczęścia, ale znaleźli się w czołówce zapewniono Puchary: Prezesa LZS Noteć i Komendanta OSP Dziembowo. Zawodnicy próbowali swoich sił w takich konkurencjach jak: rąbanie drewna, jazda na rowerze, przeciąganie liny. Nie obyłoby się bez konkurencji typowo piłkarskich: piłki nożnej i strzałów do bramki. . Imprezę otworzył mecz Kasiary – Główna. Pierwsze miejsce w piłce nożnej zajęła ulica Kwiatowa. W ciągnięciu liny najlepsi okazali się reprezentanci ulicy Głównej. Najlepszy w strzałach do bramki okazał się zawodnik z Dypla Andrzej Nowak . Najlepszym drwalem został Stanisław Gruntkowski z Cmentarnej, a rowerem najlepiej jeździły zawodniczki z Kwiatowej – Monika Heymann oraz Marcelina Łapacz. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Łukasz Kieruj, a cala imprezę poprowadził Krzysztof Nowak. W ogólnej kwalifikacji pierwsze miejsce zajęła ulica Cmentarna, drugie – ulica Kwiatowa trzecie – ulica Dypel, czwarte – ulica Główna, piąte – ulica Kasiary. Po turnieju zawodnicy i publiczność znaleźli jeszcze siłę i ochotę na zabawę taneczną do białego rana. Turniej Ulic” stał się już niemal tradycją w Dziembowie. Co roku wszyscy mieszkańcy wsi czekają z niecierpliwością na to wydarzenie i z wielką przyjemnością w nim uczestniczą.

{"register":{"columns":[]}}