W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Strażacy z Gminy Kaczory podsumowali działalność w 2013 r.

06.03.2014

Strażacy z Gminy Kaczory podsumowali działalność w 2013 r.

W dniu 21 lutego 2014 r. strażacy z Gminy Kaczory zebrali się na corocznym spotkaniu podsumowującym działalność Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w 2013 r. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kaczory Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal oraz radni Rady Gminy Kaczory – Ryszard Grzelak, Aleksandra Wienke, Henryk Kalka, Kazimierz Załachowski, Małgorzata Śliwińska, Dariusz Krupa i Zbigniew Zdanowicz.

Podczas zebraniu Komendant Gminny Florian Kledzik przedstawił prezentację przedstawiającą całoroczną pracę jednostek OSP i Zarządu. Można było się dowiedzieć m in., że OSP zrzesza 257 członków w tym 11 kobiet. Łączne wyjazdy jednostek do akcji w 2013 r – to 64. Wydatki poniesione z budżety Gminy w minionym roku na działalność Jednostek OSP Gminy Kaczory to około 120 tys. złotych. Natomiast zakup sprzętu i umundurowania oraz sprzęt z darowizn itp. pozyskany ze środków własnych OSP na kwotę 70 tys. złotych. W minionym roku odbyło się również mnóstwo szkoleń z zakresu podstawowego, medycznego, technicznego itp. udział w licznych uroczystościach i zawodach. Również współpraca z strażakami z partnerskiej gminy Wabern jest na wzorowym poziomie. W minionym roku odbył się obóz szkoleniowo – wypoczynkowy dla grupy 50 osobowej.

Spotkanie w tak miłym gronie było okazją do wręczenia podziękowań za wkład pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Wyróżnienia otrzymali: druh Dariusz Zachariasz – Jednostka Kaczory, druh Jan Kieruj – Jednostka Dziembowo, druh Mariusz Kończak – Jednostka Prawomyśl, druh Przemysław Fintz – Jednostka Morzewo, druh Maciej Bartosz – Jednostka Zelgniewo.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}