W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie okolicznościowe okazji Dnia Kobiet

22.03.2016

Spotkanie okolicznościowe okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet jest od wielu lat w gminie Kaczory bardzo uroczyście obchodzony. Panie w tym dniu są traktowane w sposób wyjątkowy – przyjmują życzenia, kwiaty i drobne upominki, które są wyrazem szacunku, miłości, przyjaźni oraz formą podziękowania za pełnione na co dzień role w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym. Gminną tradycją stała się także organizacja spotkań integracyjnych z okazji Dnia Kobiet, które na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości, organizowanych przez rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich oraz samorząd gminny. Każdego roku panie chętnie korzystają z tej formy integracji.

W tym roku nie mogło być inaczej. Wiejskie domy kultury we wszystkich sołectwach wypełnione były po brzegi. Spotkania przebiegły w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, przy słodkich wypiekach i kawie. W wielu miejscowościach spotkania uatrakcyjniały występy artystyczne, karaoeke oraz zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne. Tradycyjnie uczestniczyli w nich przedstawiciele samorzadu – wójt gminy Brunon Wolski oraz przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal, którzy złożyli paniom życzenia oraz wręczyli kwiaty i okolicznościowe kartki. Zwieńczeniem wszystkich uroczystości była gminna biesiada, na której zebrały się reprezentantki wszystkich sołectw.

Spotkanie okolicznościowe zorganizowane 8 marca w remizie strażackiej przez wójta gminy oraz sołtysa i radę sołecką wsi Kaczory było przysłowiową „wisienką na torcie”. Dla pań wystąpił Czesław Jakubiec – aktor, śpiewak, kabareciarz, uczestnik programu telewizyjnego „Mam talent”, który potrafi doskonale połączyć komedię, operę, muzykę klasyczną i przyprawić je nutką dobrego kabaretu. Artysta wraz ze swoją grupą przez ponad godzinę bawił licznie zgromadzoną publiczność dobrym dowcipem i śpiewem w klasycznym wykonaniu. Popis swoich umiejętności zaprezentowała także gmina orkiestra dęta, działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Kaczorach. .

Podczas spotkania wójt gminy Kaczory Brunon Wolski w imieniu własnym, przewodniczącego Rady Gminy i sołtysa wsi Kaczory podziękował paniom za pełnione funkcje w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym oraz tworzenie dobrej atmosfery. Życzył damom dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu oraz spełnienia wszelkich marzeń, związanych z życiem rodzinnym i zawodowym. Wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Kowalem złożył na ręce seniorki Władysławy Linde bukiet kwiatów, a pozostałym paniom wręczył kartki z życzeniami.

Poniedziałkowe spotkanie upłynęło wszystkim w dobrych humorach.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}