W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie noworoczne w Brodnej

13.01.2015

Spotkanie noworoczne w Brodnej

W gminie Kaczory jest wielu sołtysów, którzy pełnią swoją społeczną funkcję z powołaniem. Niewątpliwie do tej grupy należy Zofia Kościelska szefowa sołectwa Brodna, która wie jak wypełnić ciekawie czas wolny swoim mieszkańcom. Dlatego we wsi, choć malutkiej, dzieje się bardzo wiele. Organizowane są degustacje, pokazy, kursy i spotkania integracyjne. Ostatnim przedsięwzięciem pani sołtys i miejscowej rady sołeckiej było spotkanie noworoczne, które odbyło się 11 stycznia w Wiejskim Domu Kultury. Jak podkreśla pani sołtys, spotkanie zostało zorganizowane przy wsparciu wójta gminy Kaczory i Banku Spółdzielczego w Kaczorach, na pomoc których zawsze może liczyć.

Organizatorzy spotkania zapewnili wszystkim przybyłym nie tylko smaczny poczęstunek, ale także ciekawe atrakcje artystyczne. Najpierw z noworocznym repertuarem wystąpił chór „ Głos Przemienienia Pańskiego” z Morzewa, a po nim dzieci z Brodnej. Sołtys Zofia Kościelska złożyła wszystkim noworoczne życzenia, do których przyłączyli się zaproszeni goście: ks. kanonik Jerzy Ptach, proboszcz parafii w Śmiłowie, wójt gminy Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal oraz radny Grzegorz Puchała. Z inicjatywy pani sołtys i rady sołeckiej na spotkaniu pojawił się także Gwiazdor, który wszystkim dzieciom rozdał noworoczne prezenty. Święty wprawił wszystkich w radosny nastój, który udzielał się wszystkim do końca spotkania.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}