W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie noworoczne

24.02.2020

Spotkanie noworoczne

Orkiestra dęta pod batutą nowego kapelmistrza Romualda Wizy rozpoczęła swym występem spotkanie noworoczne, które odbyło się dnia 7 lutego w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach. Na spotkanie wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal zaprosili obecnych i byłych działaczy oraz przyjaciół gminy Kaczory, aby podsumować ubiegły 2019 rok.

Na zaproszenie odpowiedzieli, licznie przybywając: sołtysi, radni, prezesi klubów sportowych, przewodniczące kół gospodyń wiejskich, proboszczowie miejscowych parafii, dyrektorzy placówek oświatowych, lokalni przedsiębiorcy, strażacy, kierownicy zakładów pracy, pracownicy samorządowi, wykonawcy bieżących inwestycji, posłowie RP oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z samorządem gminnym.

Przybyłych gości przywitała nowa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Paulina Banasik, która zapowiedziała występy uświetniające piątkową uroczystość oraz życzyła wszystkim znakomitej zabawy podczas całego wieczoru.

Wójt, Brunon Wolski w swoim noworocznym wystąpieniu nie tylko podsumował minione 12 miesięcy. Podkreślił, że gmina stoi na wysokim stopniu rozwoju. „To nie zasługa jednak tylko minionego roku. Na przestrzeni wielu lat pracowaliśmy na to, żeby osiągnąć to co w naszej gminie już mamy” – powiedział wójt. „Ta uroczystość to spotkanie wielu pokoleń ludzi, którzy pracowali kiedyś, pracują obecnie i będą jeszcze długo pracowali na rzecz gminy Kaczory”. Po podsumowaniu zadań, które udało się zrealizować w ostatnim roku oraz na przestrzeni ostatnich lat, wójt zapowiedział również kolejne inwestycje – „Będziemy dostosowywać tempo do możliwości pozyskiwania środków, nie będziemy się śpieszyć, chociaż niektóre inwestycje już są w trakcie realizacji”.

W trakcie uroczystości wójt Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal jak co roku złożyli podziękowania za współpracę. Tego roku towarzyszyli im Posłowie na Sejm RP – Marcin Porzucek oraz Grzegorz Piechowiak. Podziękowania otrzymali mieszkańcy, którzy swoją pracą przyłożyli się do rozwoju gminy Kaczory, a zaczynali oni swoją działalność w czasach, gdy nie było łatwo działalność prowadzić. Podziękowania za osiągane efekty w prowadzonym gospodarstwie oraz umiejętność łączenia spraw zawodowych z wykonywaniem funkcji społecznych otrzymali: Zdzisław Cysarz – emerytowany rolnik oraz były sołtys wsi Zelgniewo i prezes OSP w Zelgniewie, Edward Nawrot – emerytowany rolnik z Brodnej oraz Marian Sioda – emerytowany rolnik ze Śmiłowa. Wyróżnienia za wkład w rozwój gminy podczas prowadzenia działalności gospodarczej otrzymali: Stanisław Stępniewski – właściciel Zakładu Wyrobów Porcelanowych, Ceramicznych i Szklanych w latach 1977-2012, Eugeniusz Nowak – właściciel Zakładu Dekarskiego w latach 1983-2005, Eugeniusz Kornaga – właściciel Zakładu Stolarskiego w latach 1965-1999 oraz Michał Zabel – właściciel Zakładu Betoniarskiego w latach 1967-1989.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również: Alfons Nowak – były przedstawiciel Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Pan Alfons od lat systematycznie uczestniczy w działalności gminy, wystawia poczet sztandarowy Związku, co podkreśla wagę danej uroczystości i podnosi jej znaczenie wśród mieszkańców. Tadeusz Piotrowski – działacz OSP Prawomyśl, który został wyróżniony za zaangażowanie na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Kaczory.

Jak co roku podziękowania skierowano w stronę osób zaangażowanych w obchody ubiegłorocznego Święta Plonów. W związku z tym po odbiór wyróżnienia zaproszeni zostali: Dorota Hutek – sołtys wsi Rzadkowo, Anna Piosik – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich oraz starostowie dożynek: Dorota Rzelek i Kazimierz Piosik.

Podczas piątkowej uroczystości wręczone zostały również nagrody uznaniowe za osiągnięcia w sporcie. W tym roku nagrody otrzymali: Adam Stodolski – judoka UKS Leśnik Kaczory oraz Remigiusz Olszewski – lekkoatleta z Kaczor.

Podczas części artystycznej wystąpiła Natalia Świerczyńska z programem artystycznym pt. „I love Sinatra”, która zmierzyła się z utworami Franka Sinatry i zaczarowała wieczór swym wykonaniem. Popis swoich talentów dały także gminne zespoły wokalne, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach – zespół wokalny „Sonata” oraz trenujące z Panem Krzysztofem Jarochą – Alicja Górka, Julia Szymańska i Dominika Radka – młode talenty, które urozmaiciły ten wyjątkowy wieczór.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}