W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sportowcy z Dziembowa działają już 65 lat

08.08.2012

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W 1974 r. siły połączyły dwa kluby sportowe: LZS Dziembówko i LZS Dziembowo. Powstał działający do dziś klub LZS Noteć Dziembowo. W tym roku minęło 65 lat od jego narodzin. Tą wiekopomną chwilę jego działacze uczcili parę dni temu, w niedzielę 5 sierpnia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się na miejscowym stadionie w Dziembowie. Oprócz działaczy klubu wzięli w niej udział przedstawiciele gminy, delegaci Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile oraz koledzy z sąsiednich klubów sportowych.

65 lat to piękny jubileusz. Przez te wszystkie lata działacze klubu wiele wspólnie zdziałali. Mają  z pewnością czym się cieszyć i z czego być dumni. Na przestrzeni lat klub LZS Noteć Dziembowo jak każdy inny miał swoje wzloty i upadki. Najświetniejsze jego lata przypadły na lata dziewięćdziesiąte. Wtedy to jego działacze grali  w Wielkopolsce w ramach rozgrywek IV ligi. Tuż po narodzinach  klubu istniały w nim dwie sekcje: piłkarska  oraz lekkoatletyczna. Obecnie w klubie sekcja lekkoatletyczna  już nie  funkcjonuje, jej miejsce zajmuje sekcja tenisa stołowego, która z powodzeniem rywalizuje w IV lidze. Piłkarze  z klubu grają na co dzień w B klasie w rozgrywkach, prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Pile. Członkowie klubu w ciągu roku organizują we wsi wiele imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy i okolic. Największą popularnością cieszą się: Turniej Amatorskiej Ligi Halowej, Turniej Strzelecki, Holiday Cup,  oraz Turniej Ulic. Chlubą  sportowców jest miejscowy stadion w Dziembowie wraz z przyległą szatnią, o który pieczołowicie dbają.

Działaczom dziembowskiego kluby sportowego nie szczędzono w tym dniu w gratulacji i słów podziękowań.

Przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal: – Z okazji 65-lecia waszego klubu wszystkim  członkom   życzę pomyślności, wielu sportowych sukcesów  oraz satysfakcji płynącej  z pracy na rzecz klubu. Ten stadion  i jego wygląd to dowód na to jak prężnie działacie.

Szef Rady Gminy Kaczory  w asyście radnych Kazimierza Załachowskiego i Ryszarda Grzelaka  dziękując  za podjęte prace modernizacyjne na miejscowym stadionie, dbanie o jego wizerunek i estetykę oraz rozwój sportu na terenie gminy wręczył działaczom pamiątkowy puchar z jubileuszowymi życzeniami. W następnej kolejności za aktywną postawę w zarządzie klubu statuetkami uhonorował wszystkich jego członków. Kilku  działaczy klubu otrzymało listy z podziękowaniami. Na niedzielnej uroczystości nie zabrakło pamiątkowych trofeów od przedstawiciela Powiatowego Zrzeszenia LZS w Pile, przewodniczącego Gminnej Rady Sportu Eugeniusza Nowaka  oraz odznaczeń od prezesa  OZPN w Pile Mariusza Markowskiego.

Honorowe odznaki sportowe w niedzielę otrzymali: Kazimierz Martenka (brązowy medal), Dionizy Łapacz (srebrna odznaka PZPN), Tomasz Łapacz (brązowa odznaka PZPN), Piotr Suchta, Krzysztof Gruntkowski, Adam Stępniewski, Piotr Nowak, Kazimierz Jaśniak (złota odznaka WZPN), Jakub Haymann, Damian Nowak, Tomasz Michałek, Marcin Załachowski, Wojciech Suchta (srebrna odznaka WZPN), Andrzej Nowak, Eugeniusz Romanow, Franciszek Romanow (złota odznaka OZPN Piła), Błażej Kostka (złota honorowa odznaka LZS), Hubert Martenka, Radosław Pufal, Jakub Łapacz, Patryk Łapacz, Patryk Brążkiewicz (srebrna odznaka LZS), Tomasz Romanow, Bartek Martenka (brązowa odznaka LZS)

W ramach jubileuszowej uroczystości na płycie stadionu rozegrano dwa mecze piłkarskie. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się juniorzy i oldboye z Dziembowa, w drugim z kolei działacze klubu LZS Dziembowo Noteć z oldboyami gminy Kaczory. W pierwszym spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 2:1 triumfowali oldboye z Dziembowa, w drugim z dwupunktową przewagą zwyciężyli oldboye z gminy Kaczory (6:4).

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}