W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sołtysi uczcili swoje święto

04.04.2017

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Już po raz czwarty sołtysi z gminy Kaczory zebrali się na okolicznościowym spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa. Tegoroczne święto zorganizowano w piątek, 24 marca w sali wiejskiej w Krzewinie.

Oprócz gospodarzy wsi w spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal. Podczas spotkania przedstawiciele samorządu złożyli sołtysom okolicznościowe życzenia oraz podziękowali za pracę na rzecz lokalnej społeczności. W podziękowaniu za dobrą współpracę wójt gminy i przewodniczący rady gminy wręczyli sołtysom okolicznościowe upominki. Piątkowe spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń i wspólnych rozmów na temat realizowanych przedsięwzięć w poszczególnych sołectwach oraz spraw dotyczących mieszkańców wsi.

Tradycja obchodów Dnia Sołtysa w gminie Kaczory została zapoczątkowana przez panią Zofię Kościelską – sołtysa Brodnej. Dzień Sołtysa zorganizowano dotychczas w Brodnej, Śmiłowie i Krzewinie. Za rok uroczystość odbędzie się w Prawomyślu, gdzie sołtysów gościć będzie pani Natalia Maśnica.

{"register":{"columns":[]}}