W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Słońce, piasek i wspaniała gra w piłkę

05.08.2009

Gwarno i wesoło było w niedzielę 2 sierpnia na Osiedlu Przylesie w Kaczorach. Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali pierwszy turniej piłki plażowej. Impreza zakończyła się pełnym sukcesem. Pogoda w pełni dopisała. Organizatorzy nie spodziewali się aż tak dużej frekwencji ze strony zawodników. Nie zawiodła również wspaniała publiczność, która gorącym aplauzem kibicowała przez cały dzień zawodnikom.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn. Oprócz mieszkańców gminy zaprezentowali się zawodnicy z Piły, Chodzieży, Osieka i innych miejscowości. Sędziowie: Krzysztof Kopczyński i Włodzimierz Winkler, zadecydowali, że mecze będą rozgrywane zgodnie z systemem brazylijskim. Mimo zaciętej rywalizacji turniej miał charakter towarzyski. W przeciwnych drużynach stanęli przyjaciele, dla których turniej był tylko okazją do wspólnej zabawy.

W finale naszą gminę reprezentował Jacek Zwierzyński, który mimo kontuzji wywalczył wraz z Rafałem Mandeltem czwarte miejsce. Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej grze „Orzełków” z Osieka. Robert Rogoziński i Marcin Koc zajęli trzecie miejsce. W finałowej czołówce znaleźli się zawodnicy z Piły i Chodzieży. Drużyna „Cho – Jazz” (w składzie Hubert Tomczyk i Miłosz Frydrych) była nieco lepsza od „Orzełków”. Równych sobie nie mieli jednak „Kreteńczycy”. Agnieszka Jurgowiak i Jakub Wojtas – zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Gminy Stefana Kowala puchar za pierwsze miejsce. Dyplomami i pucharami uhonorowano także pozostałych finalistów.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}