W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Siatkarki zagrają dla Anety Wypych!

16.09.2015

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat.

W dniach 19-20 września w Kaczorach rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Siatkarski, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz pani Anety Wypych. W turnieju zagrają Atom Trefl Sopot, mistrz Białorusi Zhemchugina Mozyr i PTPS Piła. W ramach turnieju zespoły Atomu Trefla Sopot i mistrza Białorusi w piątek rozegrają mecz w Pile. W sobotę PTPS Piła zagra z Atomem Trefl Sopot, a w niedzielę z Zhemchuginą Mozyr. Sobotni i niedzielny mecz rozegrany zostanie sali sportowej gimnazjum w Kaczorach przy ulicy Chodzieskiej 5.

Wybór miejsca rozegrania turnieju nie jest przypadkowy. To właśnie z tą szkołą związany jest Marek Wypych, który w gimnazjum jest nauczycielem wychowania fizycznego. Dodatkowo pracuje jako terapeuta w Warsztatach Terapii Zajęciowych w Pile przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Wychowuję troje dzieci, dwie córki studentki i 14 letniego syna chorego na autyzm. Od czterech lat walczy także z ciężką i okrutną chorobą żony Anety, u której zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne-SLA. Jest to choroba układu nerwowego o dynamicznym przebiegu, należąca do kategorii rzadkich. Leczenie schorzenia ma słabe rokowania. Współczesna wiedza medyczna nie pozwala skutecznie z nią walczyć. Jedyną nadzieją jest przeszczep komórkami macierzystymi. Jest to program, który prowadzi zespół medyczny pod przewodnictwem prof. Wojciecha Maksymowicza w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. – Życie nasze przemieniło się w koszmar. Szukaliśmy pomocy wśród różnych instytucji jak: Departament Spraw Obywatelskich przy Komitecie Rady Ministrów, biura senackie, u miejscowych biznesmenów, szpitale, kliniki i fundacje. Wszyscy okazali bezradność lub nie odpisywali na e-maile. W swoich poczynaniach jesteśmy osamotnieni. Nigdy nie zgodzimy się na powolną eutanazję. Bardzo kochamy naszą mamę i żonę. Każda chwila spędzona razem jest dla nas wielkim szczęściem i wyzwaniem. Dzielnie znosimy trudności dnia codziennego. Wspieramy się w swoich poczynaniach każdego ranka, popołudnia i nocy. Nie wyobrażamy sobie dnia w którym nie zjemy razem śniadania, wypijemy kawy, pójdziemy na spacer lub po prostu przytulimy się. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli i o otwartych sercach o uczestniczenie w meczach charytatywnym w piłce siatkowej – mówi Marek Wypych.

Każdy z nas może pomóc rodzinie Anety Wypych, a jednocześnie zobaczyć mecze siatkarskie na najwyższym poziomie. Organizatorzy turnieju zapowiedzieli, że podczas sobotniego i niedzielnego spotkania będzie można wziąć udział w licytacjach, na których znajdą się między innymi koszulka reprezentacji Polski z podpisami mistrzów świata, piłka z podpisami mistrzów świata czy replika złotego medalu, który rok temu wywalczyła siatkarska reprezentacja Polski.

Bilety w cenie 15 zł na każdy dzień będzie można nabyć od środy (16 września) do piątku (18 września) w godz. od 9.00 do 15.00 w sekretariacie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach przy ul. Chodzieska 5. Bilety będą także rozprowadzane w dniach turnieju w sali gimnastycznej przy ul. Chodzieskiej 5 – od godz. 16.00 (w sobotę) oraz od godz. 12.30(w niedzielę).

Program turnieju:

Sobota godzina 17.00 – Atom Trefl Sopot – PTPS Piła

Niedziela godzina 13.30 – Zchemchugina Mozyr – PTPS Piła

{"register":{"columns":[]}}