W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sesja Absolutoryjna

21.06.2024

III sesja Rady Miasta i Gminy Kaczory 19 czerwca 2024 godz. 13:00

Za nami jedna z ważniejszych sesji Rady Miasta i Gminy Kaczory tego roku. Podczas zwołanej na dzień 19 czerwca (środa) sesji Radni udzielili Burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium.
Głosowanie nad wotum zaufania poprzedziła debata nad Raportem o stanie Gminy Kaczory za 2023 rok.

Następnie Skarbnik Agnieszka Grabarska,  przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta i Gminy Kaczory za 2023 r. Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za miniony rok oraz opinią RIO, a także zaopiniowaniu przez Komisje, Radni udzielili absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Kaczory (10 głosami ZA, 3 głosy WSTRZYMAŁ SIĘ, 2 nieobecnych)

Miniona Sesja miała jeszcze jeden ważny wymiar. Na obrady zaproszono bowiem mieszkańca Kaczor – Macieja Wierzbowskiego.
Pan Maciej jest mieszkańcem Kaczor, uczniem klasy o profilu strażackim Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, od 10 roku życia jest również strażakiem ochotnikiem w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach. Dnia 28 maja br. wracając do domu po lekcjach podróżował pociągiem, który zderzył się na przejeździe kolejowym na ul. Wawelskiej z pojazdem osobowym. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Pan Maciej nie zastanawiając się, wziął rękawiczki od konduktorów i pobiegł udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej. Trafnie ocenił sytuację oraz wezwał służby. Następnie wrócił do pociągu, aby sprawdzić w jakim stanie są pasażerowie i czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Podczas sesji Burmistrz oraz Przewodnicząca Rady w imieniu mieszkańców podziękowali Panu Maciejowi za obywatelską postawę – w obecnych czasach, kiedy trochę złego mówi się o dzisiejszej młodzieży, to tutaj mamy przykład młodego człowieka, który wiedział jak się zachować, próbował ratować życie człowiekowi, który uległ wypadkowi (…) serdecznie Tobie dziękuję za tę postawę, postawę godną mieszkańca Gminy Kaczory! – mówił podczas sesji Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski, po czym wręczył pismo z gratulacjami oraz upominek. Pan Maciej dziękując za uhonorowanie nie omieszkał wspomnieć, że duże zasługi w jego przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy ma Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach, której jest członkiem.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}