W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Serce za serce

25.01.2010

10.01.2010, temp. –4oC, wiatr NW – 10 km/h, ogromne zaspy śniegu.

Na przekór tym danym dzięki naszym mieszkańcom gminy, dzień ten okazał się pełen ciepła, serdeczności i uśmiechu. I dla kwestujących wolontariuszy zimny, niedzielny poranek, tnący twarze mroźnym powietrzem, niesprzyjający nawet krótkim spacerom, również nie miał znaczenia.

Pełni zapału, kwestując na ulicach z zaróżowionymi od zimna policzkami dziękowali uśmiechem i obdarowywali sercem za serce. Był to dzień przez nich bardzo oczekiwany. Traktowali to zadanie jak sprawdzian samego siebie. Po czasie dopiero okaże się, że ten sprawdzian zdali celująco.

Przygotowania były długie, a same zapisy do wolontariatu trwały już od początku października. Po raz kolejny podczas naboru do wolontariatu mieliśmy okazję przekonać się, jak wielkie znaczenie dla naszych młodych mieszkańców ma ta akcja. To potwierdzenie faktu, że każdy z nas chce nieść pomoc. Trzeba tylko otworzyć serca dla tych, co tego najbardziej potrzebują, tym razem kolejne wyzwanie: „graliśmy” dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Gminny Ośrodek Kultury, w którym mieścił się sztab nad którym kierownictwo przejęła Izabela Skwirowska był wspierany przez Szkołę Podstawową w Kaczorach, w Śmiłowie, w Morzewie i w Dziembowie.

Dzięki opiece policji w Kaczorach, nauczycieli w/w szkół oraz rodziców kwestujących dzieci mogliśmy być spokojni o bezpieczeństwo przebiegu niedzielnej akcji. Nie odnotowaliśmy żadnych nieprawidłowości. Wielkie kwestowanie przebiegało w atmosferze ogromnej życzliwości, za co wszystkim mieszkańcom gminy należą się słowa wdzięczności. Wszędzie gdzie pokazali się wolontariusze nasi mieszkańcy wykazali niebywałą hojność i spontaniczność. Sami kwestujący ze wzruszeniem opisywali różne przejawy życzliwości i tej niespotykanej często spontaniczności. Wielki wkład w tę akcję włożyli Rodzice naszych wolontariuszy. To oni pomimo fatalnych warunków drogowych,/ samochody grzęzły w zaspach / przewozili dzieci z miejsca na miejsce.Za Ich ogromne zaangażowanie należą się szczególne słowa podziękowania.

Niedziela, godz. 1500, sala Gminnego Ośrodka Kultury wypełniona publicznością. Dzięki jasełkowym prezentacjom na które zaprosiliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Morzewie i z Kaczor było świątecznie i tak ciepło, ciepluteńko.

Pierwsze jasełka misyjne, które przygotowała pani Renata Popowska przedstawiła SP w Morzewie Ciekawa forma prezentacji i żywiołowa gra młodych aktorów spowodowała że, wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli a potem gorącymi oklaskami nagrodzili ich występ.

Kolejna prezentacja to jasełka w wykonaniu dzieci z Kaczor .

Program przygotowany przez nauczycieli :p.Mariolę Bilejczyk ,p. Mariolę Grabowską i p.Lidię Jaster był urzekający wkomponowanymi postaciami z bajek. Piękne przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem przez całą zebraną publiczność. Braw nie było końca i choć trzeba było się rozstać jakoś nikomu nie spieszno było do domu.

A tuż obok trwało wielkie podliczanie. Czuwająca nad przebiegiem komisja w składzie: p. Agnieszka Grabarska, p.Alicja Przewoźniak, p.Bożena Marcinkowska, p. Joanna Mizerkiewicz-Dreze miała pełne ręce roboty. Spadł na nią samą wielki obowiązek i wielka odpowiedzialność. Trzeba podliczyć wszystko skrupulatnie, aby zgadzała się kwota”co do grosza”.

Z każdą chwilą przybywało coraz więcej wolontariuszy i coraz więcej puszek z zawartością do liczenia. Jako pierwsze dotarły do nas puszki wolontariuszy z Dziembowa i z Dziembówka: Joasia Grochowska, Kasia Górecka, Julka Piotrowska , Weronika Nowak i Marta Teda wspólnie uzbierały kwotę : 985,06. Następne puszki dzieci z Morzewa i Krzewiny: Karoliny Pioch, Eweliny Kaja, Darii Ślebiody i Małgosi Kościańskiej zasiliły kwotą: 732,54.

Puszki wolontariuszy ze Śmiłowa, Zelgniewa i z Jeziorek: Oli Maćkowiak, Małgosi Drzewieckiej, Ani Duraj, Angeliki Szarek i Agnieszki Radowskiej wzbogaciły o niezłą sumkę:1.377,95 .Najpóźniej podliczana kwesta dzieci z Kaczor. Wolontariuszki: Klaudia Boruta, Monika Puchała, Weronika Wojciechowska, Ilona Rozmarynowicz, Justyna Zwierzyńska i Natalia Kaźmierczak wydłużyły liczenie ogromną zawartością puszek. Uzbierały: 2 206,84 .

Kompetentna komisja dość szybko podliczyła i posegregowała uzbierane pieniądze. Zgadza się co do grosika. A grosików sporo, bo w rezultacie otrzymaliśmy kwotę 5.302.39 zł.

Czy to dużo czy mało? To pytanie ma tylko jedną odpowiedź. DUŻO, bo to dar serca naszych mieszkańców.

Mam nadzieję, że zebrane pieniądze i serce włożone w ten wspólny wysiłek przyniosą chorym dzieciom wiele radości.

Dziękując wszystkim

Krystyna Adamczyk

{"register":{"columns":[]}}