W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sala gimnastyczna jak marzenie

10.02.2010

Dziś już nikt wątpliwości nie ma, że Dziembowo – miejscowość położona w południowo-zachodniej części gminy Kaczory jest nie tylko ładna ale i nowoczesna. A to wszystko dzięki rozbudowanemu gmachowi miejscowej szkoły podstawowej, którego otwarcie odbyło się w miniony piątek (5 lutego).

Jeszcze parę lat temu nikt z miejscowych mieszkańców nie wierzył, że w miejscowości powstanie tak pokaźny obiekt sportowy – mowa o nowoczesnej  sali gimnastycznej, o który wzbogaciła się szkoła w Dziembowie. Plany były.. mieszkańcy, nauczyciele i uczniowie jednak z dużym dystansem na nie spoglądali. – Uwierzymy jak zobaczymy – mówili.  Dziś marzenie się spełniło..

Po roku i czterech miesiącach ciężkiej pracy wielu ludzi powstała sala gimnastyczna o wymiarach 12 x 24 m wraz z zapleczem socjalnym (obejmującym szatnie z sanitariatami, pokój trenera, gabinet lekarski, magazyn sprzętu) i widownią na piętrze (na 81 miejsc siedzących) oraz łącznik dwukondygnacyjny łączący salę z istniejącą szkołą. W załączniku rozmieszczono obszerne hole na parterze i piętrze oraz sanitariaty dla chłopców i dziewcząt. Na parterze łącznika zgodnie z projektem znalazły się: szatnia, pokój nauczycielski, toaleta dla osób niepełnosprawnych. Zaś na piętrze łącznika: dwie sale dydaktyczne wraz z zapleczem technicznym.

Do całej uroczystości, związanej z oficjalnym otwarciem długo wyczekiwanej sali cała społeczność szkolna przygotowała się niezwykle starannie. Sportowy wystrój szkoły, ubrania uczniów tematyka przedstawień artystycznych, nawiązywały do charakteru  nowego obiektu. Już przy samym wejściu do głównego holu goście mogli liczyć na  ciepłe powitanie przez uczniów i dyrektor szkoły Elżbietę Kozak. Zanim mieszkańcy gminy i zaproszeni goście ujrzeli wystrój nowej sali, w holu łączącym obiekt sportowy z szkołą, dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia sali. Do symbolicznego przecięcia wstęgi inauguracyjnej

zaangażowano nie tylko władze samorządowe  i panią dyrektor szkoły, ale także tych, którzy najbardziej cieszyli z tego faktu – uczniów i lokalnych mieszkańców, których reprezentował najstarszy mieszkaniec Dziembowa – Józef Nowak i sołtys wsi Jan Kieruj. Po wejściu na nową salę wszyscy zamarli.. przez kilka minut w milczeniu podziwiali efekt półtorarocznych prac, związanych z realizacją inwestycji. Tylko od czasu do czasu milczenie przerywały szepty :

– ach jak tu ładnie – wypowiedziane   przez  niejednego z zaproszonych gości. Nowiuśka sala wypełniła się po brzegi. Na widowni zasiadły władze samorządowe, radni, sołtysi, byli i obecni dyrektorzy szkół,  pracownicy Urzędu Gminy, wykonawcy obiektu, oraz mieszkańcy Dziembowa i okolicznych miejscowości. Nie zabrakło także najstarszego mieszkańca gminy –  Kazimierza Rybaka i przewodniczącego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych  Alfonsa Nowaka.

Podczas uroczystości padło wiele razy słowo „ dziękujemy”, adresowane do inwestorów, wykonawców , radnych, mieszkańców wsi. Najpierw z ust gospodarza uroczystości Elżbiety Kozak, a później wójta gminy Brunona Wolskiego. Specjalne listy z podziękowaniami trafiły do projektantów obiektu: Andrzeja  Zawistowskiego z Okonka, właściciela Pracowni Projektowej A-Z i Piotra Barełkowskiego z Piły, głównych wykonawców: Józefa Kądziołki, właściciela Zakładu Murarskiego w Margoninie oraz Przedsiębiorstwa WENO z Chodzieży ( Jana Węgrzyna i Piotra Nowackiego). W gronie osób, którym dziękowano podczas piątkowej uroczystości znaleźli się również: Tadeusz Szmyt – kierownik budowy oraz Grzegorz Witosławski – inspektor nadzoru budowlanego.

– Szczególnie serdecznie dziękuję Pani Elżbiecie Kozak, której zaangażowanie sprawiło, iż rozbudowa szkoły mogła być prowadzona bez większych zakłóceń, a co najważniejsze bezpiecznie dla wszystkich, którzy w trakcie realizacji inwestycji przebywali w tym obiekcie. Dziękujemy Pani oraz Pani wszystkim współpracownikom za trud jaki ponosiliście przy organizowaniu pracy dydaktycznej oraz zagospodarowywaniu nowo powstałych pomieszczeń – powiedział wójt gminy Brunon Wolski.

Po tylu ciepłych słowach wydawało  się, że już nic bardziej poruszającego serca nie mogło się wydarzyć. Nic bardziej mylnego, program artystyczny pod tytułem „Sport i zabawa to świetna sprawa”, przygotowany przez uczniów szkoły, wzruszył i rozbawił wszystkich. Było ślubowanie na flagę olimpijską, piosenki i wiersze afirmujące sport. Niezwykle widowiskowy występ cheerlidearek i pokaz aerobikowy w wykonaniu dziewczynek  był dowodem na to, że władze samorządowe i rada gminy podjęły słuszną decyzję. Dzieci zostały słusznie nagrodzone gorącymi brawami. Perfekcyjnie przygotowana część artystyczna to zasługa i wynik owocnej pracy zarówno szanownych nauczycieli jaki i uczniów, którzy najbardziej z wszystkich przeżywali ten wyjątkowy dzień.  Uroczystość zakończył występ orkiestry dętej i smaczny poczęstunek, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}