W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Remigiusz Olszewski reprezentował nas w Kanadzie

07.09.2010

Kolejny świetny sportowiec z naszej gminy reprezentował nas na prestiżowych zawodach poza granicami naszego kraju. Przypominamy, że jakiś czas temu na arenie międzynarodowej zabłysnął młody judoka Tomasz Stodolski. Niedawno zaś, w ślady Tomka poszedł osiemnastoletni sprinter z Kaczor Remigiusz Olszewski. Remik zawalczył o medal w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w kanadyjskim Moncton. Choć medalu, na który liczył nie przywiózł, w półfinałowym biegu na 200 m zajął w swojej kategorii wiekowej wysokie siódme miejsce, pokonując swój życiowy rekord z czasem 21,3. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę światową rangę zawodów.

Remek sportem interesował się od najmłodszych lat, wykazując aktywną postawę w takich dziedzinach sportu jak akrobatyka, siatkarstwo, koszykarstwo czy skoki o tyczce. Przez cały okres młodości rewelacyjnie pogrywał w piłkę nożną. Jego marzeniem było dostać się do drużyny piłkarskiej i zawodowo trudnić się tą dyscypliną sportu. Swój pierwszy mały sukces w lekkoatletyce osiągnął jako uczeń IV klasy szkoły podstawowej, wówczas wygrał finał krajowych czwartków lekkoatletycznych i w nagrodę pojechał na wycieczkę do Paryża. Olbrzymi potencjał zawodnika ujawnił się nieco później, bo w 2008 r. kiedy w zawodach szkolnych w biegach na 100 m Remek uzyskał czas 11,28, będący wynikiem II klasy sportowej. Był to moment przełomowy w życiu sprintera. Remek postanowił wykorzystać jak najlepiej talent, który odziedziczył po rodzicach. Marzenia o zostaniu zawodowym piłkarzem zeszły na drugi plan. Treningi lekkoatletyczne wspólnie z tatą rozpoczął jesienią tego samego roku. Ćwiczył 3-4 razy w tygodniu, wybierają do treningów malownicze tereny wokół jez. Kopcze. Pierwsze efekty były już widoczne po dwóch miesiącach – w Mistrzostwach Halowych Polski Juniorów Młodszych w Spale zdobył brązowy medal. Pół roku później, wiosną 2009 r. w kolejnych zawodach osiągnął wynik I klasy sportowej (10,80). W lipcu tego samego roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie zdobył dwa srebrne medal na 100 i 200 m z rekordami życiowymi 10,72 i 21,79, co go zakwalifikowało do kadry narodowej juniorów.

Podczas kolejnych treningów naszym celem było uzyskanie wyniku klasy mistrzowskiej i zdobycie jednego medalu na Mistrzostwach Polski. Cel osiągnęliśmy w 100% . Remigiusz na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku wygrał dwa medale – brązowy w biegu na 100 m, z czasem 10,58 i srebrny na 200 m z wynikiem 21,36. Uzyskane wyniki odpowiadały klasie mistrzowskiej. Na dodatek syn zakwalifikował się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Moncton w Kanadzie – opowiada Ryszard Olszewski, tata i trener sprintera. Takim to sposobem Remik w lipcu 2010 r. trafił do Kanady, gdzie reprezentował barwy naszego kraju na Mistrzostwach Świata Juniorów. Oprócz biegu na 200 m miał również wystartować w sztafecie 4 x 100. Niestety jego kolegom nie udało się wywalczyć awansu do biegu finałowego. Choć niedosyt z mistrzostw pozostał, Remigiusz bardzo się cieszy, że mógł w nich wystartować – zawody wzbogaciły go o nowe doświadczenia. Sezon 2010 nasz sprinter zakończył udziałem w Memoriale im. W. Komar i T. Ślusarskiego w Międzyzdrojach. Teraz przyszedł czas na podsumowanie sezonu i tworzenie planu na rok przyszły.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}