W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Profilaktyka zdrowotna w Gminie Kaczory

17.12.2014

Profilaktyka zdrowotna w Gminie Kaczory

Bardzo istotnym zagadnieniem jest profilaktyka zdrowotna i promocja zdrowia. Celem programów profilaktycznych jest podnoszenie świadomości zdrowotnej mieszkańców a w konsekwencji zachęcanie ich do bezpośredniego wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych. Zdrowie jest podstawowym prawem każdego człowieka oraz bogactwem społeczeństwa. Zdrowy człowiek ma większe szanse na samorealizację, satysfakcjonujące pełnienie ról społecznych, czy też dobrą adaptację do zmian środowiska.

Styl życia człowieka w największym stopniu determinuje zachowanie zdrowia. Sami, w bardzo dużym stopniu, decydujemy o swoim zdrowiu, co dobrze odzwierciedla znane hasło Twoje zdrowie w twoich rękach.

Dbałość o zdrowie oraz większa świadomość społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej może w dużej mierze przyczynić się do wykrycia we wczesnym stadium wielu chorób dlatego mieszkańcy naszej gminy chętnie korzystają z bezpłatnych badań profilaktycznych oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W roku 2014 odbyły się trzykrotnie bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69.

Ostatnie badanie mammograficzne dla pań odbyło się dnia 6 grudnia 2014 roku i zostało przeprowadzone przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów z Poznania. Z badań skorzystało 25 kobiet.

Profilaktykę zdrowotną bardzo aktywnie prowadzą również szkoły gminne, które podejmują szereg inicjatyw oraz realizują wiele programów zdrowotnych.

Na każdym etapie działań promujących zdrowie oraz profilaktykę zdrowotną znaczącą rolę odgrywa edukacja zdrowotna, której celem jest wiedza, jak dbać o zdrowie własne i innych osób oraz dostępność do lekarzy rodzinnych i badań specjalistycznych.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}