W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstaje nowa sala wiejska w Krzewinie! Inne sale wiejskie po remontach!

26.07.2022

Remont sali wiejskiej w Krzewinie

Powstaje nowa sala wiejska w Krzewinie! Inne sale wiejskie po remontach!

W Krzewinie od podstaw powstaje nowa sala wiejska. Prace rozpoczęły się w 2021 roku i z miesiąca na miesiąc posuwają się do przodu. Na jakim obecnie etapie są prace można zobaczyć na zdjęciach, dobiegają one już  a ich zakończenie planowane jest na październik tego roku.

W ramach inwestycji powstanie sala wiejska wraz z zapleczem socjalnym, tarasem i zagospodarowaniem terenu. W obiekcie znajdować się będzie również hol z szatnią, mniejszą salką, toalety, a także kuchnia i zaplecze kuchenne z pomieszczeniami gospodarczymi. Powierzchnia zabudowy wynosi 478,00 m². Teren wokół obiektu zostanie utwardzony kostką brukową, zostaną wykonane podjazdy, chodniki oraz parking. Zakres prac obejmuje również wykonanie nasadzeń, oświetlenia zewnętrznego oraz ogrodzenia.

Miasto i Gmina Kaczory zapłaci wykonawcy niespełna 2 miliony złotych. Część z tej kwoty (500 tys. zł.) zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycję wykonuje Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomir Lisiewicz ze Stróżewa.

 

W lipcu zakończono prace remontowe na sali wiejskiej w Zelgniewie. W ramach inwestycji przeprowadzono remont sali głównej, małej sali, korytarza i szatni. Wyremontowano i powiększono łazienki, a kuchnię doposażono w nowe meble i meble gastronomiczne. W sali głównej zdemontowana została scena, dzięki czemu powierzchnie podłogi na sali powiększono o ok. 50 metrów kwadratowych, na których położono nowy parkiet, a pozostałą część parkietu odnowiono. Wymieniono stolarkę okienną, również na małej sali i w toaletach. Położono nową instalację elektryczną, instalację co wraz z kotłem gazowym, zamontowano nowe lampy, odmalowano i położono tynki dekoracyjne. Ponadto odnowiono elewację na budynku, a wokół sali został zagospodarowany teren. Położono 150 metrów kwadratowych utwardzenia z kostki polbrukowej i zamontowano nowe ogrodzenie. Planowane są również nasadzenia.

 

W lipcu tego roku wyremontowano również dach razem z opierzeniami na sali wiejskiej w Morzewie.

Natomiast w ubiegłym roku zakończono prace remontowe na sali wiejskiej w Śmiłowie, gdzie powiększono kuchnie o pomieszczenie gospodarcze oraz wyremontowano korytarz. Zlikwidowano małą salkę, a pomieszczenie podzielono na szatnię i magazyn. Część metrażu poświęcono również na powiększenie łazienki. Pomieszczenia wyremontowano i odnowiono. Prace zakończono w grudniu.

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}