W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomagamy już osiemnasty raz

11.01.2011

W minioną niedzielę już po raz osiemnasty mieszkańcy gminy  Kaczory włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ulicami niemalże wszystkich miejscowości przemierzyło dwudziestu siedmiu wolontariuszy, zbierających datki na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Na zakup nowoczesnego sprzętu dla polskich szpitali zebrano 6 799,05,-. To o 1500,- więcej niż rok wcześniej.

Akcja rozpoczęła się wczesnym rankiem. Już o godz. 8.00 przed kościołami pojawili się pierwsi wolontariusze. Do późnego popołudnia druga ekipa kwestionujących przemierzyła ulice wszystkich miejscowości w poszukiwaniu wrażliwych ludzi, gotowych otworzyć swojej serca. Na życzliwość i hojność mieszkańców długo czekać nie było trzeba. W krótkim czasie puszki wypełniły monety i wartościowe bilony. Za każdy grosik, wrzuconą złotówkę pełni zapału, wdzięczności wolontariusze dziękowali uśmiechem i papierowym serduszkiem. Katarzyna Zwierzyńska, Arkadiusz Musiał, Justyna Niemiec, Kacper Chałupniczak, Justyna Zwierzyńska, Ilona Rozmarynowicz, Patryk Wojciechowski, Natalia Kaźmierczak, Patryk Pilarski, Maciej Zart, Mateusz Cieśla, Katarzyna Lemańska, Weronika Jurek, Aleksandra Maćkowiak, Weronika Kamińska, Agnieszka Radomska, Kamila Turek, Weronika Miszkurka, Kamila Łukaszuk, Katarzyna Toporowska, Justyna Milachowska, Patryk Perski, Sebastian Maślanka, Karolina Maślanka, Kinga Rentz, Daria Maślanka i Alina Kapacz przykładnie wykonali powierzone im zadanie. Ich entuzjazm chwytał za serca, działał jak impuls,  który instynktownie skłaniał przechodniów do wsparcia tak szczytnej akcji – bo przecież chodziło o pomoc cierpiącym dzieciom.

Tymczasem o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury na rzecz chorych dzieci „zagrali” uczniowie Szkół Podstawowych w Śmiłowie i w Kaczorach.  Jasełka i koncert kolęd przygotowany pod opieką Renaty Popowskiej, Hildegardy Kralewskiej i Lidii Jaster zostały gorąco przyjęte przez zgromadzoną publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Zorganizowana przy okazji przedstawienia licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwoliła zebrać dodatkową sumę pieniędzy.

Około godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury Izabela Skwirowska – kierownik niedzielnej kwesty, odebrała od wolontariuszy z Kaczor ostatnią puszkę z datkami. Był to znak dla komisji do rozpoczęcia liczenia zebranych pieniędzy. Agnieszka Grabarska, Alicja Przewoźniak, Bożena Marcinkowska, Joanna Mizerkiewicz-Dreze skrupulatnie przeliczyły każdy zebrany grosik. W rezultacie otrzymały kwotę 6 799,05,-.

Dzięki wsparciu Szkół Podstawowych w Morzewie, Śmiłowie i Dziembowie, rodziców gorliwie kwestionujących wolontariuszy oraz pracy miejscowych funkcjonariuszy policji cała akcja przebiegła bezpiecznie i bez żadnych nieprawidłowości. Zebrana z kolei kwota 6 799,05,- potwierdziła fakt, że w sercu wielu z nas drzemie potrzeba niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}