W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podziękowania i gratulacje dla najbardziej zasłużonych

13.12.2009

Tradycją stało się już, że każdego roku w ostatnich dniach grudnia gromadzą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach byli i obecni działacze gminy Kaczory, by podsumować miniony rok. Spotkanie ma zawsze oprawę świąteczno-noworoczną: są życzenia noworoczne, opłatek, występy gminnej orkiestry dętej i zespołu „Sonata”. Z zaproszenia wójta gminy zawsze korzysta wiele osób, wśród nich są: samorządowcy, pracownicy Urzędu, kierownicy jednostek, strażacy, prezesi klubów LZS, przewodniczące kół gospodyń wiejskich, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedsiębiorcy działający na terenie gminy i zaproszeni goście – jednym słowem wszyscy, który przyczyniają się do rozwoju gminy. Każdego roku wójt gminy Brunon Wolski wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Stefanem Kowalem wręczają listy gratulacyjne i kwiaty tym najbardziej zasłużonym.

W tym roku uhonorowano 11 działaczy. Zaszczyt ten przypadł: Edwardowi Górce- wiceprzewodniczącemu Radu Gminy, Janowi Schurowi – sołtysowi wsi Morzewo. Obaj działacze samorządowi wykazali się w minionym roku dużym zaangażowaniem przy realizacji zadań inwestycyjnych, szczególnie przy budowie dróg i chodników w swoich miejscowościach. Wyróżniony został również gminny komendant OSP w Kaczorach – Florian Kledzik, którego osobiste zaangażowanie przyczyniło się do powstania w 2009 r. wioski internetowej, z której z przyjemnością korzystają strażacy i mieszkańcy gminy. Serdeczne podziękowania za prace na rzecz społeczności i inicjowanie wielu przedsięwzięć otrzymały dwie przewodniczące KGW – Ewa Rochowska z Zelgniewa i Danuta Marciniak z Krzewiny. Za wkład pracy dydaktyczno-społecznej w przedszkolach w Dziembowie i Dziembówku uhonorowano dyrektorki: Reginę Nowak i Wiolettę Misiorę. Władze samorządowe doceniły także pracę Jadwigi Wojnickiej, pełniącej wzorowo od lat funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz Piotra Dębickiego – prezesa klubu sportowego „Orkan” w Śmiłowie. Liczne sukcesy śmiłowskiego „Orkanu” w tenisie stołowym i piłce nożnej to dużej mierze zasługa pana Piotra. Listy gratulacyjne wręczono ponadto przedsiębiorcom: Cecylii Łukaszek – prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Chodzieży oraz Annie i Henrykowi Stokłosom – współwłaścicielom Zakładów „Farmutil” H.S. w Śmiłowie.

Wszystkim obecnym na spotkaniu działaczom włodarz gminy podziękował za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy. Wyraźnie podkreślił, że sukcesy gminy są zasługą wszystkich obecnych na sali. Życzył wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w kolejnym roku.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}