W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podsumowanie ferii

16.03.2015

Ferie

Większości z nas ferie kojarzą się z zimowym kuligiem oraz zabawami w białym puchu. W tym roku jednak ze względu na warunki pogodowe te formy rekreacji musiały zostać wykreślone z programów feryjnych. Wiosenna aura sprzyjała za to organizacji ognisk i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. I to właśnie te formy rekreacji, połączone z zajęciami świetlicowymi znalazły miejsce w programach feryjnych sołectw gminy Kaczory.

Inicjatorami zajęć dla dzieci były jak co roku: rady sołeckie i Gminny Ośrodek Kultury. W niektórych sołectwach w organizację włączyły się także kluby sportowe, jednostki OSP, koła gospodyń wiejskich i radni miejscowego samorządu. Zajęcia świetlicowe odbywały się w: Rzadkowie, Prawomyślu, Morzewie, Dziembówku, Jeziorkach, Śmiłowie, Zelgniewie i Brodnej. W większości miejscowości sale wiejskie otwarte były w stałych godzinach. Tam gdzie takie godziny nie były wyznaczone, chętni korzystali z gier, będących na wyposażeniu Wiejskich Domów Kultury, po wcześniejszym uzgodnieniu z sołtysem wsi.

Na wiejskich sala dzieci mogły skorzystać z gier stolikowych i stołów do gry w piłkarzyki i tenisa stołowego. Na młodszych dzieci czekały układanki, kredki, kolorowani i inne artykuły papiernicze, umożliwiające tworzenie pięknych prac plastycznych, które zdobiły wnętrze sal przez cały okres ferii. Opiekę nad dziećmi sprawowali w większości sołectw sołtysi i członkowie rad sołeckich. W niektórych miejscowościach animację zajęć powierzono specjalnie wyznaczonym do tego celu animatorom. Na życzenie dzieci i młodzież zorganizowano wiele atrakcji dodatkowych. Ferie rozpoczęły bale karnawałowe zainicjowane przez szkoły i przedszkola. W Dziembówku bal przebierańców w ramach zajęć świetlicowych zorganizował także sołtys wraz z radą sołecką i KGW. Tu bal połączony był z zabawą walentynkową. Na sportowo spędzono czas w Rzadkowie, Śmiłowie i Zelgniewie. W Rzadkowie zorganizowano dla dzieci i młodzieży turniej tenisa stołowego. Jego uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W Zelgniewie podsumowano wakacje udziałem w zimowej olimpiadzie, w ramach której dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności gry w warcaby i tenisa stołowego. Były też konkurencje dla dorosłych – tenis stołowy i strzelanie z wiatrówki. W Śmiłowie zorganizowano wyjazd do Szydłowa na mecz halowej piłki nożnej, w którym reprezentacja dzieci z sołectwa zajęła III miejsce. Na ognisko z pieczonymi kiełbaskami w pięknej scenerii zaproszono dzieci i młodzież w Dziembówku, Śmiłowie, Prawomyślu i Morzewie. Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu zaproponowano milusińskim w Jeziorkach, a wyjazd do Pawilonu Trofeów Myśliwskich w Śmiłowie – uczestnikom feryjnych zajęć w Dziembówku. Wycieczka była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców Dziembówka, którym sołtys serdecznie dziękuje za pomoc przy transporcie dzieci. W Brodnej i Jeziorkach ferie podsumowały poczęstunki i słodkie upominki dla dzieci, które systematycznie uczęszczały na zajęcia.

Wiele działo się również w Kaczorach. W programie feryjnym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury znalazły się m.in: zajęcia plastyczne, zumba oraz karaoke, podczas którego dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności wokalne. W drugim tygodniu zorganizowano gminny turniej szachowy oraz turniej tenisa stołowego. Codziennie przez cały okres ferii dzieci miały dodatkowo do dyspozycji gry stolikowe, tenis stołowy oraz konsolę gier komputerowych xbox, która w tym roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}