W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Plac zabaw w i sportowa szatnia po metamorfozie

08.08.2012

Plac zabaw w i sportowa szatnia po metamorfozie

Nie tak dawno dwa obiekty w gminie Kaczory uległy metamorfozie – osiedlowy plac zabaw w Kaczorach i szatnia sportowa przy stadionie w Dziembowie.

Osiedle XXX – lecia PRL w Kaczorach już długi czas dysponuje placem zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy korzystają z niego przez okrągły rok. Największe oblężeni obiekt przeżywa w okresie letnim. W skutek częstego użytkowania placu niektóre jego elementy uległy niedawno zniszczeniu i pojawiła się potrzeba ich wymiany. Najbardziej domagała się tego osiedlowa zjeżdżalnia. Szefowa osiedlowej spółdzielni mieszkaniowej Wanda Sądej postanowiła w tej sprawie zadziałać. W ostatnich tygodniach z palcu zniknęła stara zjeżdżalnia, a jej miejsce zastąpiła nowa, kolorowa, wyposażona w dodatkowe drabinki do zabawy. Pojawił się również nowy słonik na sprężynie. Plac po modernizacji robi naprawdę wrażenie, a z jego zmian najbardziej cieszą się dzieci. Oszczędności mieszkańców zgromadzone w osiedlowej skarbonce pozwoliły sfinansować pięćdziesiąt  procent  kosztów inwestycji.  Pozostałą część  pokrył samorząd gminny.

Równie wyśmienicie prezentuje się szatnia sportowa przy miejscowym stadionie w Dziembowie. W obiekcie  na przełomie czerwca i lipca odnowiona została elewacja zewnętrzna budynku. Obecnie szatnię zdobią niebieskie elementy dekoracyjne oraz logo miejscowego klubu z datą jego powstania. W ostatnich tygodniach przy obiekcie powstało nowe zadaszenie, które nie tylko stanowi element dekoracyjny szatni, ale również będzie służyć sportowcom jako schronienie przed niespodziewanym deszczem. Budowę wiaty, w której swój społeczny angaż mieli członkowie klubu LZS Noteć  Dziembowo zakończono w ubiegłym tygodniu.

Paulina Banasik

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}