W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piękny jubileusz małżeński

01.12.2011

25 listopada do Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach, na zaproszenie wójta Brunona Wolskiego, przybyli małżonkowie obchodzący Złote i Diamentowe Gody.

Wójt pogratulował dostojnym jubilatom wspólnie przeżytych lat. Życzył zdrowia i wszelkiej pomyślności, by nadal towarzyszyła im miłość, zrozumienie, prawdziwa i nierozerwalna wzajemna przyjaźń, aby nie opuszczało ich zdrowie i otaczała zawsze atmosfera życzliwości, troski, a także należnego im szacunku. Życzył, aby ten Złoty i Diamentowy Jubileusz był natchnieniem na kolejne piękne rocznice. Prestiż tego wyjątkowego święta, podniosło uhonorowanie małżonków z 50-letnim stażem Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Brunon Wolski w asyście przewodniczącego Rady Gminy Stefana Kowala oraz kierownika Urzędy Stanu Cywilnego Pani Jadwigi Wojnickiej.

W gronie odznaczonych jubilatów byli: Jadwiga i Kazimierz Hemenkowie zam. w Kaczorach. Związek małżeński zawarli dnia 23.09.1961r. w Kaczorach. Wychowali dwoje dzieci, mają pięcioro wnucząt. Blandyna i Tadeusz Kledzikowie zam. w Dziembowie. Związek małżeński zawarli dnia 25.10.1961r. w Kaczorach. Wychowali dwoje dzieci, mają sześcioro wnuków i jedną prawnuczkę. Cecylia i Kazimierz Stepkowie zam. w Kaczorach. Związek małżeński zawarli dnia 18.11.1961r. w Kaczorach. Wychowali dwie córki, mają troje wnucząt i dwoje prawnucząt. Wanda i Ireneusz Nitkowie zam. w Rzadkowie. Związek małżeński zawarli dnia 21.11.1961r w Kaczorach. Wychowali trzy córki, maja siedmioro wnucząt i dwoje prawnucząt.

Małżonkowie z 60 – letnim pożyciem małżeńskim – Państwo Irena i Leon Wieczorkowie zam. w Krzewina. Związek małżeński zawarli dnia 20.10.1951r. w Kaczorach. Wychowali trzech synów, mają dziewięcioro wnuków i jedenaścioro prawnuków otrzymali upominek i bukiet pięknych kwiatów.

Za pomyślność i następne lata we dwoje wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano Jubilatom chóralne Sto Lat. Wręczono kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz zorganizowano słodki poczęstunek. Po części oficjalnej, w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, które dostarczyły wiele przeżyć, wzruszeń i radości. Jubilaci, będący w doskonałej kondycji, wykazywali wiele optymizmu. Taka postawa wobec życia to zapewne jedna z ich tajemnic na udany, szczęśliwy i długowieczny związek.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}