W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piękna nasza Polska cała

12.11.2012

Piękna nasza Polska cała

Najpierw msza św. w intencji ojczyzny, później uroczysta akademia i muzyczny recital w wykonaniu zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach – to wszystko znalazło się w tegorocznym niedzielnym programie obchodów Święta Niepodległości. To wyjątkowe święto uczciło w Kaczorach  kilkudziesięciu mieszkańców gminy.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. odprawioną w kościele p.w. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Kaczorach, w trakcie której ks. dziekan Hieronim Krawczyński wygłosił  piękną homilie w duchu patriotycznym. Po jej zakończeniu , w samo południe na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach w uroczystej akademii wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Dziembowa. Literackim słowem i patriotyczną pieśnią młodzież przypomniała trudną, zakrwawiona ludzką krwią drogę polskiego narodu ku wolności. Program artystyczny przygotowany pod kierownictwem dyrektor Elżbiety Kozak i nauczycieli: Anity Boruty, Izabeli Zaworskiej oraz Natalii  Derek wzruszył serca wielu osób i został nagrodzony gromkimi brawami. Radosny nastój święta odzwierciedlił muzyczny recital, który publiczność miała okazję wysłuchać  chwilę po zakończeniu uroczystej akademii. W tej części programu również nie zabrakło niespodzianek. Zespół wokalny „Sonata” wystąpił w duecie z  chórem „Kamerata”, działającym przy kościele p.w. Najświętszej Marii Panny w Chodzieży. Muzyczną gwiazdą niedzieli była gminna orkiestra dęta, która przygotowała na tę okoliczność wyjątkowy repertuar z  fantastycznie brzmiącymi solówki  w wykonaniu Waldemara Ratajczyka, Joanny Karłowicz i Antoniego Wizy.

Po zakończeniu części artystycznej wójt gminy Brunon Wolski, który wziął udział u obchodach, złożył mieszkańcom gminy okolicznościowe życzenia oraz  podziękował wszystkim osobą, które przyczyniły się do przygotowania święta.  – Uroczysta akademia, w której mieliśmy okazję dziś uczestniczyć to była wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu – podkreślił.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}