W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pięćdziesiąt lat razem

15.12.2009

Pięćdziesiąt i pięćdziesiąt siedem lat temu stanęli na ślubnym kobiercu. W obliczu Boga, świadków przyrzekali, ze będą przy sobie trwać do grobowej deski, bez względu na to co przyniesie im los. Przysięgi dotrzymali…Do dnia dzisiejszego razem na swoich barkach dźwigają problemy i trudy codziennego życia, nadal potrafią cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą..

Mowa oczywiście o naszych drogich jubilatach, którzy 9 grudnia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach uroczyście obchodzili złoty jubileusz pożycia małżeńskiego. Wśród pięciu par z pięćdziesięcioletnim stażem znaleźli się również Helena i Stanisław Sajowe z Równopola, którzy okrągłą pięćdziesiątkę mają już dawno za sobą. Pan Stanisław ożenił się z panią Heleną w Krajence dokładnie 57 lat temu. Państwo Genowefa i Marcin Jarzębakowie z Kaczor jako drudzy podjęli decyzję o wspólnym życiu. Swój związek sformalizowali 4 lutego 1959 r. Niedługo później pojawiły się owoce ich wzajemnej miłości – trójka wspaniałych dzieci. Parę miesięcy później, bo 30 lipca i 23 sierpnia w ślady państwa Jarzębaków poszli: Anna i Herbert Krollowie z Brodnej oraz Regina i Brunon Nowakowie z Dziembowa. Jesienią tego samego roku ponownie marsza weselnego zagrano w Dziembowie oraz w Czarnkowie – 20 listopada ślubowali Irena i Ignacy Pietrzakowie, a sześć dni później Leokadia i Bronisław Mulowie – obecni mieszkańcy Dziembówka.

Uroczystość dla jubilatów przygotowała i poprowadziła Jadwiga Wojnicka – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach. W uroczystości uczestniczyli: wójt gminy Kaczory Brunon Wolski, przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal oraz rodziny jubilatów. Pary małżeńskie otrzymały od obecnych przedstawicieli władz gminy medale za długoletnie pożycie i wiązanki kwiatów. Jubilatom nie szczędzono ciepłych słów i serdecznych życzeń. Nie zabrakło również piętrowego tortu i koncertu gminnego zespołu „Sonata” pod kierownictwem Jana Margowskiego.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}