W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pary z długoletnim stażem świętowały swój jubileusz

21.11.2019

Pary z długoletnim stażem świętowały swój jubileusz

Poznali się, zakochali w sobie, a swoją wzajemną miłość przypieczętowali zawarciem związku małżeńskiego. Dziś są przykładem, że można przetrwać wszelkie kryzysy i przeżyć w zgodnym, pełnym miłości związku małżeńskim pięćdziesiąt, a nawet i sześćdziesiąt lat. Złote i Diamentowe Gody w gminie Kaczory świętowały w bieżącym tygodniu cztery pary małżeńskie.
Uroczystość miała miejsce 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach. Jubilaci świętowali w towarzystwie rodzin, radnych i pracowników Urzędu Gminy w Kaczorach. Podczas uroczystości pary małżeńskie z 50-letnim stażem tradycyjnie uhonorowane zostały pamiątkowymi medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Kaczory Brunon Wolski wspólnie z wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Ryszardem Grzelakiem i Kazimierzem Załachowskim.
Wśród udekorowanych par znaleźli się: Krystyna i Jerzy Grzecowie z Dziembówka, Halina i Bogdan Krygerowie z Kaczor, Adela i Wojciech Gapińscy z Kaczor.
W uroczystości uczestniczyli również państwo Leokadia i Bronisław Mulowie z Dziembówka, którzy w tym roku obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Diamentowej parze wręczono okolicznościowy prezent. Wszyscy jubilaci otrzymali pamiątkowe dokumenty, kwiaty i upominki promocyjne.
– Wasze 50 i 60-lecie trwałego i przykładnego pożycia małżeńskiego to symbol miłości i wierności małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga sobie bliskich, kochających się osób (…) – mówiła podczas uroczystości Jadwiga Wojnicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach.
Wójt gminy Kaczory składając wyrazy uznania za długie i zgodne pożycie małżeńskie, podziękował jubilatom za troskę o swoje rodziny i wkład wniesiony w rozwój gminy. Życzył świętującym parom dalszych lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości.
Jubileuszową uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego „Sonata” pod kierownictwem Jana Margowskiego.

(Pb)

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}