W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrzeżenie dla przedsiębiorców

30.12.2013

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat.

W związku z pojawiającymi się ofertami funkcjonujących na rynku firm skierowanymi do przedsiębiorców wpisanych do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) polegającymi na odpłatnym wpisie do prowadzonych przez nie rejestrów, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pile zaleca ostrożność w zakresie podjęcia współpracy z takimi podmiotami.

Składane przez te firmy oferty nie mają nic wspólnego z publicznymi rejestrami prowadzonymi przez Ministra Gospodarki, dlatego przekazanie danych oraz wniesienie ewentualnych opłat jest dobrowolną decyzją przedsiębiorcy, a nie wymogiem ustawowym. Do składanych tego typu ofert należy podchodzić ze szczególną ostrożnością, gdyż mają one charakter komercyjny, nie zawsze uczciwy.

Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pile podkreśla, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez Ministra Gospodarki są bezpłatne.

{"register":{"columns":[]}}