W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odeszła najstarsza mieszkanka naszej gminy – Pani Władysława Linde

14.04.2020

Odeszła najstarsza mieszkanka naszej gminy – Pani Władysława Linde

Z przykrością informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2020 roku odeszła od nas zasłużona i najstarsza mieszkanka naszej gminy – Pani Władysława Linde. Pani Władysława urodziła się 5 grudnia 1921r. w Lipiej Górze. Związek małżeński zawarła w 1940r. w Kaczorach. Po ślubie zamieszkała w Rzadkowie, gdzie wspólnie z mężem Pawłem prowadziła gospodarstwo rolne. Razem z mężem wychowała dwie córki i dwóch synów.
W latach 1979-1994 pełniła funkcję sołtysa wsi Rzadkowo. Dzięki staraniom pani Władysławy we wsi powstał wiadukt kolejowy, który połączył jedną część Rzadkowa z drugą. Za jej kadencji powstało wiele innych inwestycji. Powstały pierwsze dywaniki asfaltowe oraz chodniki we wsi. Został również zagospodarowany dawny budynek szkolny na wiejską salę, która do dnia dzisiejszego służy mieszkańcom wsi do organizacji zabaw i różnych uroczystości okolicznościowych. Pani Władysława z oddaniem służyła swoim bliskim oraz mieszkańcom Rzadkowa i całej gminy.
Dzisiaj, w dniu pogrzebu, składamy rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia i żalu.

Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych

Pani Władysława Linde

{"register":{"columns":[]}}