W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody nadania praw miejskich miejscowości Kaczory

01.01.2022

ZDJĘCIE_GŁÓWNE_wstega_2_

Obchody nadania praw miejskich miejscowości Kaczory

W nocy z 31 grudnia 2021 na 1 stycznia 2022 w naszej gminie miało miejsce historyczne wydarzenie.
Świętowano nadanie praw miejskich miejscowości Kaczory. Decyzją Prezesa Rady Ministrów
od  1 stycznia 2022 Kaczory stały się miastem. Uroczystość przyciągnęła zarówno mieszkańców naszej gminy jak i gości z innych miejscowości.

Głównym punktem obchodów było przekazanie kluczy do miasta Panu Brunonowi Wolskiemu dotychczasowemu Wójtowi a obecnie Burmistrzowi Miasta i Gminy Kaczory.
Uroczystego przekazania kluczy dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii 
Pan Grzegorz Piechowiak. Ceremonię poprzedził żywiołowy i pełen pozytywnej energii występ zespołu Brathanki. Pochodzący z Piły Sekretarz Stanu, w okolicznościowym przemówieniu wspomniał, iż był świadkiem jak Kaczory się rozwijają dając dobry przykład innym gminom. Podkreślił też, że nasza miejscowość jest już zupełnie inną niż ta, którą odwiedzał w czasach młodości.
Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Pan Brunon Wolski, który dziękował mieszkańcom Kaczor i całej gminy za wspólną pracę na rzecz tej miejscowości. – „Dzisiejszy dzień to efekt pracy wielu ludzi, zarówno tych którzy są tu dziś jak i tych którzy żyli i pracowali tu przed nami” -zaznaczył. W imieniu Rady Gminy Kaczory mieszkańcom pogratulował również Przewodniczący Rady Pan Stefan Kowal, życząc zebranym pomyślności w budowaniu wspólnego dobra nowego miasta
i całej gminy. Następnie krótko przed północą przecięto wstęgę w symbolicznej bramie miejskiej zlokalizowanej przy Urzędzie Miasta i Gminy Kaczory. Tego aktu dokonali: Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Pan Grzegorz Piechowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Pan Brunon Wolski oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pan Stefan Kowal.
Chwilę później rozpoczęto uroczyste odliczanie do północy i wśród pokazu fajerwerków powitano nowy 2022 rok. W ten sposób mieszkańcy Kaczor i gminy dopisali kolejną piękną kartę
w historii naszej małej ojczyzny. Przed nami kolejne, miejmy nadzieję równie pomyślne.

Wideo

AKT NADANIA STATUSU MIASTA

AKT NADANIA STATUSU MIASTA

 

Odbiór Aktu Nadania Statusu Miasta-Warszawa 30.12.2021

Odbiór Aktu Nadania Statusu Miasta-Warszawa 30.12.2021

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}