W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

O polszczyźnie w bibliotece

09.10.2012

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Gimnazjaliści z klasy III C brali udział w cyklu lekcji bibliotecznych nt. „Nasz język świadczy o naszej kulturze. Poprawny język polski bez wulgaryzmów”.

Kultura języka to temat aktualny przez całe życie i na zapoznanie i przypomnienie podstawowych reguł nigdy nie jest za późno. Uczniowie podzieleni na grupy odgrywali scenki sytuacyjne. Przedstawiając różne sytuacje z zachowaniem kultury językowej, wnioski nasuwały się błyskawicznie, a świetna zabawa była efektem ubocznym. W lekcji bibliotecznej zapoznającej zez zbiorami i zasadami korzystania z biblioteki wzięli udział uczniowie klas IV A i IV B Szkoły Podstawowej w Kaczorach.

Honorata Pilarz

{"register":{"columns":[]}}