W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP Morzewo

21.12.2015

Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP Morzewo

W niedzielę, 13 grudnia wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Stefan Kowal w gronie strażaków z jednostek OSP z terenu gminy Kaczory oraz zaproszonych gości dokonali uroczystego przekazania nowego samochodu ratownictwa technicznego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Morzewie, po zakończeniu której ks. proboszcz Franciszek Śliwiński poświęcił nowy samochód. Po ceremonii kościelnej druhowie strażacy i zaproszeni goście przenieśli się do Wiejskiego Domu Kultury w Morzewie, gdzie dokonano oficjalnego wręczenia aktu przekazania samochodu jednostce. Zanim jednak nastąpiła ta chwila głos zabrał Ryszard Golla – prezes jednostki OSP Morzewo, który podziękował wójtowi gminy oraz radzie gminy za przekazanie dotacji na zakup nowego samochodu dla jednostki. Słowa podziękowania skierował także do zarządu OSP Morzewo, zarządu ZOSP RP na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz do osób, które na co dzień wpierają działalność jednostki. Następnie Brunon Wolski odczytał i wręczył prezesowi jednostki OSP Morzewo akt przekazania pojazdu.

– Niniejszym przekazuję do użytku jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Morzewie

samochód ratownictwa technicznego „Ford Transit” w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego i innych zdarzeń mieszkańcom Morzewa oraz innych miejscowości gminy Kaczory. Mając na uwadze, dotychczasową działalność prewencyjną i ratowniczą Waszej jednostki jestem przekonany, że będzie on dobrze służył dla dobra naszych mieszkańców – powiedział podczas przemowy wójt gminy, Brunon Wolski.

Następnie kpt. Paweł Kamiński – naczelnik Wydziału Operacyjno Szkoleniowego i BHP PPSP w Pile przekazał na ręce prezesa jednostki okolicznościowy list gratulacyjny od bryg. Rafała Mrowińskiego – komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Gratulacje złożyli także Stefan Kowal – przewodniczący Rady Gminy Kaczory i Zygmunt Dorszewski – prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP.

Podczas uroczystości wielokrotnie dziękowano strażakom z Morzewa za dotychczasową działalność, codzienną gotowość do niesienia pomocy innym. Życzono, aby poświęcony samochód jak najlepiej służył podczas akcji ratowniczych i przyczynił się do sprawnej oraz profesjonalnej pomocy potrzebującym. Doceniono także działania strażaków na rzecz powołania jednostki operacyjno-technicznej, dzięki której OSP Morzewo może bezpośrednio brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Podczas uroczystości panowie strażacy z jednostki OSP Morzewo z przyjemnością opowiadali o zaletach wozu i demonstrowali jego działanie.

Nowy samochód jednostki OSP marki Ford Transit wyposażony jest w dwustulitrowy zbiornik z pompą wysokociśnieniową, nowoczesne, ledowe oświetlenie, wyciągarkę mechaniczną oraz przystosowane miejsce na aparaty powietrzne i sprzęt ratowniczy. Ponadto posiada komfortową, pięcioosobową kabinę z nadajnikiem radiowym, umożliwiającym łączność między jednostką a załogą ratowniczą. Dzięki małym gabarytom i stosunkowo niewielkiej wadze samochód charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Samochód kosztował 170 tys. zł, a jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kaczory i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}