W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne zapraszają

24.10.2017

Plac zabaw w Kaczorach

O cztery siłownie zewnętrzne oraz pięć  placów zabaw dla dzieci wzbogaciła się baza urządzeń rekreacyjnych, z których mogą korzystać mieszkańcy gminy Kaczory. Nowo powstałe obiekty oddano do użytku w ubiegłym tygodniu. Cieszą się z nich zarówno dzieci jak i dorośli, dbający  o swoją sprawność fizyczną.

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Kaczorach

Pierwszy z nowo powstałych placów zabaw został usytuowany przy  boisku sportowym w centrum wsi Kaczory. Obiekt wyposażony został w piaskownicę, karuzelę, huśtawkę „Ważka”, bujak sprężynowy oraz domek zabawowy.

Kolejne miejsca zabaw dla maluchów powstały przy boiskach sportowych i salach wiejskich w  miejscowościach: Jeziorki, Równopole, Rzadkowo i Dziembówko. Na placu zabaw w Jeziorkach zmontowano karuzelę, huśtawkę „Ważka”, piaskownicę i bujak sprężynowy. W Dziembówku  do zabawy udostępniono dzieciom  piaskownicę,  karuzelę oraz huśtawkę typu „Ważka”, a w Rzadkowie i Równopolu piaskownicę, karuzelę, huśtawkę „Ważka” oraz domek zabawowy.

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna w Dziembówku

W ramach tego samego przedsięwzięcia doposażony został  istniejący już plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym w Zelgniewie. Tamtejszy obiekt wzbogacił się o dwa nowe elementy – bujak sprężynowy i karuzelę.

Miejscowy samorząd zadbał także o bazę sportowo-rekreacyjną dla nieco starszych mieszkańców gminy. Otwarte zostały cztery siłownie zewnętrzne, usytuowane w sąsiedztwie nowych placów zabaw. W Rzadkowie, Równopolu i w Dziembówku powstały siłownie 3-elementowe, w skład których wchodzą: orbitrek, biegacz oraz przyrząd do wyciskania siedząc. Siłownia w Kaczorach oprócz ww. elementów wyposażona została dodatkowo w podwójną ławeczkę do mięśni brzucha.

Siłownia zewnętrzna w Kaczorach

Wszystkie obiekty zostały ogrodzone, wyposażone w odpowiednią nawierzchnię,  ławki, kosze na śmieci i regulaminy.

Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie: 231 729,34 zł.  Dostawą i montażem nowych urządzeń rekreacyjnych zajęła się firma Simba S.C. M. Ćwirzeń W. Gęsicki z Zemborzyc Tereszyńskich. Na realizację przedsięwzięcia miejscowy samorząd otrzymał dofinansowanie  ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 129 914 zł.

{"register":{"columns":[]}}