W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nasi sportowcy wciąż w formie

13.10.2014

Nasi sportowcy wciąż w formie

Media sławią ich sukcesy, ale rzadko kiedy podają, że są mieszkańcami naszej gminy. A to przecież właśnie tu, w rodzinnych stronach stawiali pierwsze kroki w dyscyplinach, w których dziś odnoszą sukcesy. O naszych lekkoatletach Joannie Bemowskiej i Remigiuszu Olszewskim oraz judoce Adamie Stodolskim pisaliśmy na łamach naszej gazety nie jeden raz. Dziś również chcielibyśmy o nich wspomnieć i podkreślić ich sukcesy osiągnięte w bieżącym sezonie.

Joanna Bemowska studiuje na AWF w Katowicach, obecnie reprezentuje barwy klubu AZS AWF Katowice. Legitymuje się mistrzowską klasę sportową i należy do kadry narodowej Polski w lekkoatletyce. W 2013 r. była trzykrotnie mistrzynią Polski juniorek w chodzie sportowym. W tym sezonie zawodniczka poprawiła również swoje rekordy życiowe na dystansach: 3 km, 5 km i 20 km. Największe jej osiągnięcie w tym sezonie to niewątpliwie zdobycie brązowego medalu podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zaniemyślu w chodzie na dystansie 20 km. Bemowska zmierzyła się również z seniorami w Mistrzostwach Polski w Szczecinie na dystansie 20 km oraz w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Sopocie w chodzie na 3 km. W Szczecinie rywalizację zakończyła na wysokim VI miejscu, a w Sopocie była ósma. Ponadto Joasia brała udział w wielu innych zawodach sportowych m.in. w III Ćwierćmaratonie Muzycznym w Pile, gdzie w kat. open kobiet wywalczyła II miejsce oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie w chodzie sportowym na 5 km uplasowała się na VI pozycji. W połowie września miała również okazję reprezentować nasz kraj na Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym, które odbyły się w Katowicach.

Remigiusz Olszewski student poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, zrzeszony w OŚ AZS Poznań jest również członkiem kadry narodowej w lekkoatletyce. W ubiegłym roku został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy na dystansie 100 m. W 2013 r. na takim samym odcinku startował w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere, gdzie dotarł na metę jako czwarty. W Tampere sukces (srebro)odniosła również sztafeta, w której uczestniczył. W sezonie bieżącym najważniejsze dla Remka były dwie sopockie imprezy – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. W tej pierwszej nasz zawodnik ukończył bieg na 60m w czasie 6.63 s, który był jego nowym rekordem życiowym. Uzyskany wynik był drugim najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Na Halowych Mistrzostwach Świat Remigiusz dotarł do półfinału. Złoto i srebro udało się również zdobyć na tegorocznych Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi. Srebrny krążek trafił w ręce Remigiusza po pomyślnie ukończonym biegu na 200 m. Złoty z kolei zdobyła sztafeta 4 x 100 m, w której startował. Pozostałe sukcesy lekkoatlety to: II miejsce w 60. Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 100m, I miejsce w Mityngu Kontrolnym PZLA w Spale w biegu na 60m oraz I miejsce w serii B w biegu na 100 m w 16. Mityngu Anhalt.

Doskonale wyniki uzyskał również w tym sezonie Adam Stodolski, młody judoka z Kaczor. Z dostępnych nam źródeł wynika, że w tym sezonie nasz judoka aż dziewięciokrotnie triumfował na pierwszym miejscu w zawodach różnego szczebla. Największym osiągnięciem Adama w pierwszej połowie roku było zdobycie złota w Pucharze Europy Młodzików w Györ. W drugiej połowie sezonu Adam przypieczętował swoje ponadprzeciętne umiejętności na macie zdobyciem brązowego pasa. Później stoczył zwycięskie walki podczas Międzynarodowego Turnieju w Judo „Jetro” w Poznaniu, Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Tyńcu Małym oraz podczas meczu Team Judo Piła – Północna Wielkopolska. Jednak największym wyróżnieniem dla naszego reprezentanta było uzyskanie honorowego tytułu i nagrody najlepszego zawodnika judo wśród młodzików 2014 r., który przyznano mu podczas Otwartego Pucharu Polski Judo w Warszawie we wrześniu bieżącego roku.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}