W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narada w sprawie tegorocznego turnieju

18.07.2015

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W minioną środę w sali obrad Urzędu Gminy Kaczory odbyła się narada sołtysów w sprawie organizacji XX Gminnego Turnieju Wsi w Kaczorach. W spotkaniu oprócz gospodarzy sołectw uczestniczyli także: wójt gminy – Brunon Wolski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach – Krystyna Adamczyk oraz pracownicy urzędu: Monika Baszczyn – podinspektor ds. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz dróg i Paulina Banasik – inspektor ds. promocji gminy.

Otwierając obrady, wójt gminy Brunon Wolski nawiązał w pierwszej kolejności do realizacji bieżących zadań w sołectwach. Skierował do sołtysów słowa uznania za organizację spotkań integracyjnych na terenie większości sołectw. W następnej kolejności szefowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach Krystyna Adamczyk przedstawiła propozycje konkurencji.

W tym roku drużyny zmierzą się: „sztafecie dziecięcej”, „sztafecie pokoleń”, „zbijaniu butelek”, „super radzie”, „wielkiej skakance” oraz w konkurencji „nie uroń kropli”.

Przy omawianiu każdego zadania, sołtysi zgłaszali swoje uwagi do przebiegu konkurencji. Dyskusje wywołał marsz na płytkach w „sztafecie pokoleń” oraz konkurencje „nie uroń kropli” i „zbijanie butelek”. Sołtysi mieli także odmienne zdania co do punktowania rzutów jajkiem w konkurencji „super rada”. Po wymianie zdań uszczegółowiono zapisy w regulaminie turnieju. Zgodnie z sugestią włodarza gminy, wszystkie uwzględnione uwagi zgłoszone przez gospodarzy sołectw, zostaną także skonsultowane z sędziami turnieju.

Kończąc wypowiedź Krystyna Adamczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapowiedziała piknik zdrowotny oraz zespoły muzyczne, które będą towarzyszyć tegorocznemu turniejowi. W trakcie rozgrywania turnieju między poszczególnymi konkurencjami publiczność będzie zabawiał zespół „N H Brava” z Krakowa, a po ogłoszeniu wyników o godz. 18.00 odbędzie się zabawa taneczna przy zespole „Aplauz”. W ramach wspomnianego pikniku zdrowotnego zostaną przeprowadzane bezpłatne badania profilaktyczne takie jak: pomiar cukru, ciśnienia, spirometria oraz pomiar tkanki tłuszczowej. Zostaną również zaprezentowane metody i sposoby samobadania piersi. Ponadto organizator pikniku zdrowotnego, którym jest Powiat Pilski zapewnia obsługę gastronomiczną na 2000 osób i darmowe dmuchane atrakcje dla dzieci.

{"register":{"columns":[]}}