Powrót

Nagrody uznaniowe za osiągnięcia w sporcie

24.02.2020

Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 7 lutego 2020 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal wręczyli doroczne nagrody pieniężne dla sportowców, których sukcesy w mijającym roku promowały gminę Kaczory w kraju i za granicą. Na liście nagrodzonych sportowców znaleźli się: Remigiusz Olszewski – lekkoatleta z Kaczor i Adam Stodolski – judoka UKS Leśnik Kaczory. Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele samorządu życzyli sportowcom kolejnych sportowych triumfów, satysfakcji z ich osiągania, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Gratulacje i słowa uznania wyrazili również Grzegorz Piechowiak oraz Marcin Porzucek – posłowie na Sejm RP. Zacni goście życzyli nagrodzonym sportowcom dalszych sukcesów wraz z nadzieją na sukces w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich.

Adam Stodolski – Utalentowany judoka młodego pokolenia. W ubiegłym roku miał na swoim koncie wiele sukcesów. Wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu. W kategorii wagowej -73 kg, nie pozostawiając żadnych szans swoim przeciwnikom stoczył pięć wygranych przed czasem walk i zdobył tytuł Mistrza Polski. Dwa dni później wraz z drużyną UKS 6 Piła zdobył tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Juniorów w Judo. Na Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w judo w Rybniku też stoczył udane pojedynki. Wywalczył bowiem brązowy medal w kategorii wagowej -73 kg. Dzień później w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Rybniku wraz z drużyną AZS AWF Wrocław zdobył również III miejsce. W 2019 r. Adam reprezentował nasz kraj także w Pucharze Europy Juniorów w Atenach (Grecja), gdzie wywalczył brązowy medal oraz w Paks (Węgry) gdzie zajął V miejsce.

Remigiusz Olszewski – lekkoatleta z Kaczor, obecnie zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz SL. W ubiegłym sezonie na 63. Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 60 m. uzyskał wynik 6.68 sek. i zdobył zloty medal. Znaczącym sukcesem Remigiusza było również zajęcie I miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy, gdzie startował w sztafecie 4×100. Remigiusz brał również udział w Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow (Wielka Brytania) w biegu na 60 m., gdzie w biegu eliminacyjnym z wynikiem 6.72 sek. zajął drugie miejsce i awansował do półfinału, jednak w półfinale nie poprawił swojego wyniku i w ogólnej klasyfikacji zajął XIV miejsce.