W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nagrody uznaniowe dla lekkoatletów

01.12.2014

Nagrody uznaniowe dla lekkoatletów

Lekkoatleci z gminy Kaczory – Joanna Bemowska i Remigiusz Olszewski odebrali w z rąk wójta gminy Brunona Wolskiego nagrody pieniężne za bardzo dobre wyniki sportowe. Do spotkania ze sportowcami doszło w piątek, 28 listopada w siedzibie Urzędu Gminy w Kaczorach.

Joanna Bemowska i Remigiusz Olszewski to sportowcy, którzy nie spoczywają na zdobytych laurach. Ale dzięki samozaparciu, wytrwałości i ciężkiej pracy osiągają coraz lepsze wyniki w swoich dziedzinach sportowych. Oboje w mijającym sezonie kilkakrotnie startowali w zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym, zajmując w nich znaczące miejsca. Obojgu udało się poprawić swoje rekordy życiowe.

Dla Joasi, członkini kadry narodowej, legitymującej się mistrzowską klasą sportową, niewątpliwie najważniejszy w tym sezonie był start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zaniemyślu, gdzie na dystansie 20 km w chodzie sportowym zdobyła brązowy medal. Bemowska zmierzyła się również z seniorami w Mistrzostwach Polski w Szczecinie na dystansie 20 km oraz w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Sopocie w chodzie na 3 km. W Szczecinie rywalizację zakończyła na wysokim VI miejscu, a w Sopocie była ósma. Ponadto Joasia brała udział w wielu innych zawodach sportowych m.in. w III Ćwierćmaratonie Muzycznym w Pile, gdzie w kat. open kobiet wywalczyła II miejsce oraz w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie w chodzie sportowym na 5 km uplasowała się na VI pozycji.

Dla Remka z kolei, również reprezentanta kadry narodowej najważniejszy był start w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Sopocie, gdzie wywalczył srebro oraz ustalił swój nowy rekord życiowy na dystansie 60 m (6.63). Dla sprintera z Kaczor pamiętny był także udział w ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, gdzie uzyskany czas 10.38 na odcinku 100 m był trzecim najlepszym czasem na mistrzostwach i jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Złoto i srebro udało się również zdobyć na tegorocznych Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi. Srebrny krążek trafił w ręce Remigiusza po pomyślnie ukończonym biegu na 200 m. Złoty z kolei zdobyła sztafeta 4 x 100 m, w której startował. Pozostałe sukcesy lekkoatlety to: II miejsce w 60. Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 100 m oraz I miejsce w Mityngu Kontrolnym PZLA w Spale w biegu na 60m.

Remigiusz i Joanna godnie reprezentowali kraj także na zawodach międzynarodowych. Remigiusz – na Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere (2013) oraz na IAAF World Relays w Nassau, a Joasia na Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym w Katowicach.

Podczas piątkowego spotkania wójt Brunon Wolski w obecności sekretarza gminy Gizeli Dureckiej i skarbnika gminy Agnieszki Grabarskiej wręczył sportowcom nagrody uznaniowe oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami za promowanie gminy w szerokich kręgach sportowych. Przedstawiciele Urzędu Gminy życzyli lekkoatletom kolejnych sportowych triumfów, satysfakcji z ich osiągania, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}