W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nagrody uznaniowe dla lekkoatletów

11.01.2016

Nagrody uznaniowe dla lekkoatletów

W piątek, 8 stycznia wójt gminy Kaczory Brunon Wolski w obecności sekretarza gminy Gizeli Dureckiej i skarbnika gminy Agnieszki Grabarskiej wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za osiągnięcia sportowe mieszkańcom gminy Kaczory. Wśród uhonorowanych znaleźli się lekkoatleci: Joanna Bemowska i Remigiusz Olszewski.

Nagrody finansowe to już kilkuletnia tradycja mająca motywować sportowców do dalszego działania i reprezentowania gminy na arenie krajowej i międzynarodowej. Joanna Bemowska i Remigiusz Olszewski w minionym sezonie kilkakrotnie startowali w zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym, zajmując w nich znaczące miejsca. Obojgu udało się poprawić swoje rekordy życiowe. Wyróżnieni sportowcy to osoby wybitne, które sukces osiągnęły dzięki ciężkiej pracy i stałej woli doskonalenia swoich umiejętności.

Joanna Bemowska studiuje na AWF w Katowicach, obecnie reprezentuje barwy klubu AZS AWF Katowice. Legitymuje się mistrzowską klasę sportową i należy do kadry narodowej Polski w lekkoatletyce. W sezonie 2014/2015 zawodniczka poprawiła swoje rekordy życiowe na dystansach: 3 km, 5 km i 20 km. Największe jej osiągnięcia w minionym sezonie to zdobycie dwóch medali – złotego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gdańsku w chodzie na 20 km oraz brązowego podczas Akademickich Mistrzostw Polski na dystansie 5 km. Bemowska zmierzyła się również z seniorami w Mistrzostwach Polski w Krakowie oraz w Toruniu. W Krakowie rywalizację na dystansie 20 km zakończyła na wysokim IV miejscu, a w Toruniu w chodzie na 3 km była szósta. W lipcu 2015 r. miała również okazję reprezentować nasz kraj na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie.

Remigiusz Olszewski student poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, zrzeszony w OŚ AZS Poznań jest również członkiem kadry narodowej w lekkoatletyce. Spośród zawodów na szczeblu krajowym dla Remigiusza w minionym sezonie najważniejsze były dwie imprezy – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie. W tej pierwszej nasz zawodnik ukończył bieg na 60m w czasie 6.63 s. Uzyskany wynik był najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Krakowie wywalczył brązowy medal na dystansie 100 m. Remigiusz odniósł także znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Dotarł do półfinału Halowych Mistrzostw Europy w Pradze w biegu na 60 m oraz startował w biegu sztafetowym 4 x 200 m podczas IAAF WORLD RELAYS w Nassau, gdzie jego sztafeta zajęła IV miejsce.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}