W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nagroda uznaniowa za osiągniecia w sporcie

14.02.2017

sport

W piątek, 10 lutego w Urzędzie Gminy Kaczory odbyło się spotkanie z udziałem Remigiusza Olszewskiego, ubiegłorocznego złotego medalisty Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu w biegu na 60 m oraz zdobywcy srebrnego medalu w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Podczas spotkania lekkoatleta odebrał z rąk wójta gminy Kaczory Brunona Wolskiego i przewodniczącego Rady Gminy Kaczory Stefana Kowala nagrodę uznaniową, przyznaną w związku z uzyskaniem bardzo dobrych wyników w sporcie.

Przyznana nagroda uznaniowa ma motywować sportowca do dalszego działania i reprezentowania gminy na arenie krajowej i międzynarodowej. Wyróżniony sportowiec to osoba wybitna, która sukces osiągnęła dzięki ciężkiej pracy i stałej woli doskonalenia swoich umiejętności.

Remigiusz Olszewski jest studentem ostatniego roku Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, aktualnie zrzeszonym w klubie sportowym „Gwardia” w Pile. Należy od kilku lat do kadry narodowej w lekkoatletyce. W minionym sezonie reprezentant gminy Kaczory osiągnął znakomite wyniki podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu oraz Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. W Toruniu nasz zawodnik ukończył bieg na 60 m w czasie 6.62 s. Uzyskany wynik był najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Z kolei w Bydgoszczy wywalczył srebrny medal na dystansie 100 m. Znaczącym sukcesem Remigiusza było również zajęcie I miejsca w Międzynarodowym Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegu na 60 m oraz uzyskanie podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego BYDGOSZCZ 2016 wyniku 10,21 na odcinku 100 m. Rezultat 10,21 był piątym wynikiem w historii lekkiej atletyki na tym dystansie. Na arenie międzynarodowej lekkoatleta z Kaczor także wypadł nieźle – dotarł do półfinału Halowych Mistrzostw Europy w Amsterdamie w biegu na 100 m oraz Halowych Mistrzostw Świata w Portland w biegu na 60 m.

Osiągniętych wyników serdecznie Remigiuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sportowych triumfów i satysfakcji z ich osiągania.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}