W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Medale dla złotych par

20.12.2012

Medale dla złotych par

Poznali się, zakochali w sobie, a swoją wzajemną miłość przypieczętowali zawarciem związku małżeńskiego. Dziś są przykładem, że można przetrwać wszelkie kryzysy i przeżyć w zgodnym, pełnym miłości związku małżeńskim pięćdziesiąt lat. Złotego gody w gminie Kaczory świętowało w ostatnim tygodniu listopada siedem par małżeńskich.

Jubileuszowa uroczystość odbyła się 26 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach. Złote pary uczciły ten piękny jubileusz w obecności rodziny, wójta gminy Brunona Wolskiego, przewodniczącego Rady Gminy Kaczory Stefana Kowala oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Jadwigi Wojnickiej i jej zastępcy inspektora Józefa Kowalskiego.

– Szanowni Państwo, wasz dzisiejszy jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to symbol miłości, wierności małżeńskiej oraz dowód wzajemnego zrozumienia (…) – zwróciła się do jubilatów Jadwiga Wojnicka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach. – (…) Zgodność waszego pożycia małżeńskiego i trud pracy jaki włożyliście dla dobra założonej rodziny docenione zostało przez nasze państwo. Dowodem czego jest przyznanie wam przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wyrazy uznania za długie i zgodne pożycie małżeńskie skierował do jubilatów również wójt gminy Brunon Wolski, który składając gratulacje, życzył jubilatom dalszych długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości. Po dekoracji par, zaśpiewano na cześć jubilatów gromkie „sto lat”.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

Państwo Jadwiga i Tadeusz Gastowie zam. w Kaczorach, związek małżeński zawarli dnia 1 października 1961 r. w Sypniewie. Państwo Gastowie mieszkają w Kaczorach od 1961 roku. Razem wychowali 1 córkę i mają 1 wnuczkę.

Państwo Janina i Jan Szudrowiczowie zam. w Dziembówku, związek małżeński zawarli dnia 24 lutego 1962r. w Kaczorach.Państwo Szudrowiczowie mieszkają razem w Dziembówku od 1962 roku. Wychowali 3 dzieci i mają 7 wnucząt.

Państwo Czesława i Stanisław Jendrzejkowie zam. w Śmiłowie, związek małżeński zawarli dnia 19 kwietnia 1962 r. w Kaczorach. Państwo Jendrzejkowie mieszkają w Śmiłowie 20 lat. Razem wychowali 4 dzieci, mają 5 wnucząt i 1 prawnuczkę.

Państwo Eugenia i Stanisław Konyszowie zam. w Równopolu, związek małżeński zawarli

dnia 25 sierpnia 1962 r. w Kaczorach. Państwo Konyszowie mieszkają w Równopolu od 1972 roku. Razem wychowali 3 dzieci i mają 4 wnucząt.

Państwo Bogumiła i Zdzisław Körberowie zam. w Brodnej, związek małżeński zawarli

dnia 29 września 1962r. w Miłosławiu. Państwo Körberowie mieszkają w Brodnej od 1994 roku. Razem wychowali 2 dzieci i mają 3 wnucząt.

Państwo Anna i Mieczysław Kubiakowie zam. w Rzadkowie, związek małżeński zawarli

dnia 24 listopada 1962r. w Kaczorach. Państwo Kubiakowie w Rzadkowie mieszkają od 1973 roku. Razem wychowali 3 dzieci, mają 2 wnucząt i 3 prawnucząt.

Państwo Czesława i Czesław Habetowie zam. w Kaczorach związek małżeński zawarli

dnia 16 grudnia 1962 r. w Kaczorach. Państwo Habetowie mieszkają w Kaczorach od 1974 roku. Razem wychowali 3 dzieci i mają 6 wnucząt.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}