W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lider Sukcesu 2012

24.01.2013

Lider Sukcesu 2012

 

Kapituła konkursu „Lider Sukcesu 2012” przyznała w tym roku dyplomy wyróżniające trzem mieszkańcom gminy Kaczory. W kategorii gospodarcza i przedsiębiorczość dyplom otrzymał pan Tomasz Piotrowski, właściciel firmy „Części Samochodowe Import-Eksport”. Wyróżniono także panią Mariolę Wysocką w kategorii sport i turystyka oraz pana Jana Kieruja w kategorii działalność społeczna i zawodowa. Konkurs tradycyjnie rozstrzygnięto podczas uroczystej gali, która odbyła się w ubiegły piątek w Pile.

Przedsiębiorstwo „Części Samochodowe Import – Eksport” z Dziembówka, prowadzone przez pana Tomasza Piotrowskiego istnieje od 1996 r. Specjalizuje się w sprzedaży, naprawie oraz montażu lusterek samochodowych oraz tylnego oświetlenia samochodowego. Pomysł na założenie firmy wziął się przede wszystkim z zamiłowania pana Tomasza do motoryzacji. Drugi powód to zapotrzebowanie rynku. Lata dziewięćdziesiąte to okres szybkiego rozwoju motoryzacji. W tym czasie zaczęto do Polski sprowadzać samochody z zagranicy, w związku z czym na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na części do samochodów zagranicznych. Pan Tomasz postanowił wypełnić lukę na rynku i otworzył własny interes, wybierając wąską specjalizację. Przedmiotem działalności stała się sprzedaż, naprawa oraz montaż lusterek i tylnich lamp samochodowych. i tak jest do dnia dzisiejszego. W ofercie firmy znajdują się nowe, używane części do samochodów osobowych i dostawczych oraz ich zamienniki. Na specjalne życzenie klienta zakład dodatkowo lakieruje lusterka.

Pan Tomasz początkowo prowadził działalność we własnym domu. Wraz z rozwojem firmy i umocnieniem jej pozycji na rynku otworzył w Dziembówku specjalistyczny warsztat i magazyny oraz punkt sprzedaży w Miłocicach koło Krakowa. Dziś sprzedaje swoje produkty również na Kiermaszu Części Samochodowych w Poznaniu, gdzie ma swoje stoisko. Ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców z dużym powodzeniem dociera poprzez internet, promując się na portalach www.gielda-częsci.com., www.lusterkasamochodowe.pl.

Odbiorcami produktów i usług firmy pana Tomasza Piotrowskiego są klienci indywidualni z całej Polski i Europy. Przedsiębiorstwo współpracuje z około 30 stałymi kontrahentami z Włoch. Są to głównie punkty rozbiórki samochodów przeznaczonych do kasacji, gdzie pan Tomasz nabywa części używane. Nowe części zakupuje u hurtowników w Polsce. Przedsiębiorstwo aktualnie zatrudnia 2 pracowników. Dzięki wąskiej specjalizacji oraz szesnastoletniemu doświadczeniu w branży gwarantuje wysoką jakość sprzedawanych i naprawianych produktów.

Firma pana Tomasza chętnie wspiera inicjatywy i przedsięwzięcia szkół, przedszkoli i innych placówek położonych na terenie naszej gminy, udzielając wsparcia finansowego przy ich realizacji.

Pan Tomasz z wykształcenia jest technikiem ogrodnictwa. Oprócz ww. firmy prowadzi dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą z zakresu ogrodnictwa. Hoduje kwiaty sezonowe oraz produkuje ziemię ogrodniczą. W wolnych chwilach nurkuje i jeździ na nartach. W pracy zawodowej oprócz solidności, sumienności, terminowości ceni sobie rzetelną informację oraz dobrą współpracę z firmami z branży.

Mariola Wysocka jest mieszkanką Kaczor, prezesem Klubu Sportowego „Zjednoczeni Kaczory”, nauczycielem wychowania fizycznego z dwudziestojednoletnim stażem. Ukończyła AWF w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Przez 15 lat grała w I-ligowym zespole piłkarskim „Stilon Gorzów”, który w tym czasie odniósł wiele sportowych sukcesów m.in. zdobył trzykrotnie Mistrzostwo Polski na boisku, pięciokrotnie na hali oraz czterokrotnie Puchar Polski. W latach 1987 –1994 r. należała do reprezentacji Polski piłki nożnej. Przez wiele lat grała również w III lidze tenisa stołowego w Budzyniu, Pile i II- ligowym zespole Warta – Gorzów. Jej największe tenisowe osiągnięcie to zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorek w 1984 r. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Szkole Sportowej nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim, a po przeprowadzce do rodzinnych Kaczor w miejscowej szkole podstawowej. Obecnie prowadzi zajęcia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach. Nauczycielem wychowania fizycznego jest od 21 lat. Pani Mariola jako pierwsza w gminie rozpropagowała piłkę nożną wśród dziewcząt, wprowadzając tą grę do szkolnego programu zajęć wychowania fizycznego. Ucząc dziewczęta skutecznej taktyki na boisku bardzo szybko zainteresowała tą dyscypliną sportu szerokie grono dziewcząt, które z chęcią zaczęły przychodzić również na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, prowadzone przez panią Mariolę. Zajęcia te do dnia dzisiejszego cieszą się dużym zainteresowaniem. Dziewczęta kształcą na nich swoje umiejętności piłkarskie i przygotowują się do zawodów. Efektem pracy pani Marioli jest zdobycie przez jej podopieczne II miejsca w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych oraz czterokrotnie Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Nożnej. Oprócz sekcji piłki nożnej prowadzi dla dziewcząt sekcję unihokeja. W tej dyscyplinie sportu jej uczennice również często odnoszą sukcesy na turniejach na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Warto również dodać, że jedna z podopiecznych pani Marioli – Iwona Bykowska w okresie gimnazjum należała do reprezentacji Polski do lat 16, a obecnie gra w III lidze kobiet w Kaczorach.

W 2010 r. pani Mariola założyła w Kaczorach III ligę piłki nożnej kobiet. Liga gra w grupie wielkopolskiej, jest jedną z jej 10 drużyn. Sekcja z Kaczor aktualnie liczy około 30 osób. Jej największe sportowe sukcesy to: zajęcie II miejsca w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej (2011 r.) oraz III miejsca w Turnieju Międzynarodowym w Grodzisku Wielkopolskim (2012 r.).

W styczniu 2012 r. pani Mariola objęła prezesurę w Klubie Sportowym LZS „Zjednoczeni Kaczory”. Będąc szefową klubu zainicjowała powstanie szkółki piłkarskiej, w ramach których zostały utworzone cztery grupy adresowane do dzieci i młodzieży od wieku przedszkolnego po wiek gimnazjalny (grupa „Żaki”, grupa „Orlików”, grupa „Młodzików i Młodziczek”, grupa „Trampkarzy”).

Za jej rządów wizerunek zmienił stadion sportowy w Kaczorach. Zostały na nim zamontowane nowe ławki rezerwowe, odnowione trybuny, ogrodzenie oraz płyta głównego boiska. Modernizacji poddano również pobliski magazynek oraz nieużywany kort tenisowy, który został przekształcony na małe boisko do gry w piłkę nożną.

Oprócz pracy w szkole i działalności w klubie sportowym pani Mariola chętnie pomaga przy organizacji turniejów i zawodów na terenie gminy m.in. od wielu lat jest głównym sędzią w Gminnym Turnieju Wsi, który odbywa się co roku w Kaczorach, służy radą przy opracowywaniu konkurencji do tego turnieju.

Plany pani Marioli na przyszłość to: dalsza modernizacja zaplecza sportowego kluby, zgłoszenie najmłodszych grup piłkarskich w klubie do ligi oraz awans III ligi kobiet do ekstraklasy.

Jan Kieruj od piętnastu lat jest sołtysem wsi Dziembowo. Rządy w sołectwie przejął w 1998 r. Od tego czasu w sołectwie zrealizowano szereg inwestycji i prac remontowych poprawiających estetykę i wizerunek wsi. Za jego pierwszej kadencji we wsi wykonano m.in. oświetlenie drogowe, wybudowano kanalizację sanitarną i sieć gazową. W tym czasie został także przeprowadzony remont małej sali w Wiejskim Domu Kultury oraz wyrównany przepust w miejscowym parku. Cześć prac remontowych sołtys wraz z mieszkańcami wykonali w czynie społecznym. W kolejnych kadencjach w Dziembowie przebudowano większość dróg gminnych, odnowiono nawierzchnie chodników, wybudowano halę sportową wraz z łącznikiem, zakupiono nowy samochód pożarniczy dla miejscowej jednostki OSP i ciągniczek do koszenia trawy. Ponadto zmodernizowano boisko sportowe i wyremontowano szatnię sportową. Prace remontowe poczyniono także w Wiejskim Domu Kultury. W 2011 r. przystąpiono do realizacji największej inwestycji powiatowej – przebudowy drogi Ruda – Ujście, przebiegającej przez miejscowość Dziembowo.

Pan Jan Kieruj jest również świetnym organizatorem i współorganizatorem wielu imprez integracyjnych dla mieszkańców wsi. Największym zainteresowaniem cieszy się wśród mieszkańców letni piknik sportowy zwany „Turniejem Ulic”. Imprezę sołtys organizuje wspólnie z klubem LZS i jednostką OSP, od 2004 r. pan Jan każdego roku obejmuje patronat nad tym wydarzeniem. W 2005 r. sołtys Jan Kieruj zorganizował pierwsze spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet, na którym reaktywował miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Święto obchodzone jest we wsi do dnia dzisiejszego. I choć dziś jego organizacją zajmują się panie z koła, sołtys ma nadal w tym święcie swój udział – sponsoruje szampana i kelneruje paniom w trakcie spotkania. Od dwóch lat gospodarz sołectwa Dziembowo włącza się także w organizację Otwartych Mistrzostw Szosowych Piły, sponsorując nagrody na lotną premię przy wiejskiej sali w Dziembowie.

Sołtys Jan Kieruj potrafi zintegrować wieś wokół ważnych przedsięwzięć i zachęcić mieszkańców do wspólnego działania. Co szczególnie można było dostrzec podczas przygotowań do dożynek gminnych w latach 2004 i 2010. W organizację tego wyjątkowego święta włączyła się cała wieś. Sołtys Jan Kieruj osobiście uczestniczył w przygotowaniu wieńców dożynkowych, które w tych latach reprezentowały gminę Kaczory na dożynkach powiatowych w Dębnie i w Szydłowie.

Mieszkańcy Dziembowa są również bardzo zgrani w corocznie organizowanym Gminnym Turnieju Wsi. Drużyna pana Jana Kieruja zawsze jest dobrze przygotowana i zajmuje jedno z czołowych miejsc. Sołtys jak i jego mieszkańcy nie stronią również od uczestnictwa w turniejach na szczeblu powiatowym.

Od początku sprawowania funkcji sołtysa pan Jan jest gospodarzem wiejskiej sali – dba o jej estetykę, ogrzewa w okresie zimowym i zajmuje się jej wynajmem.

Pełni także inne funkcje społeczne. Od 1975 r. aktywnie działa w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziembowie, od 2002 r. jest również radnym Rady Gminy Kaczory.

W dalszych latach sołtysowania pan Jan Kieruj zamierza dokończyć budowę parkingu przy kościele parafialnym, przeprowadzić generalny remont Wiejskiego Domu Kultury w Dziembowie i pozyskać na ten cel środki unijne. Sołtys widzi potrzebę wymiany w obiekcie okien, drzwi, podłogi oraz pokrycia dachowego. To zadanie uważa za jedno z priorytetowych w dalszej swojej pracy społecznej. Inne jego plany na przyszłość to: budowa chodników po obu stronach drogi powiatowej i przy ulicy, na której sam mieszka, stworzenie sztucznej nawierzchni na małym boisku przy miejscowym stadionie. (To drugie zadanie zamierza zrealizować przy współpracy z prezesem klubu LZS Noteć Dziembowo). Sołtys ma jeszcze jedno marzenie, które zamierza urzeczywistnić – plac zabaw dla dzieci przy Wiejskim Domu Kultury.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}