W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kwiaty w miejscach pamięci

10.09.2013

Kwiaty w miejscach pamięci

1 września minęła 74 rocznica wybuchu II wojny światowej z tej okazji w ubiegły poniedziałek 2 września władze Kaczor wraz z delegacjami złożyły kwiaty w miejscach pamięci na terenie gminy. Na cmentarzu w Śmiłowie przy grobach Piotra Konieczki i Szczepana Ławniczaka. W Jeziorkach złożono wiązankę pod obeliskiem ku czci kaprala Piotra Konieczki – pierwszego żołnierza w Wielkopolsce, który poległ w obronie Ojczyzny podczas II wojny światowej. W Zelgniewie natomiast znicze zapłonęły pod tablicą upamiętniającą wiernych patriotów, którzy bronili w czasie II wojny światowej miejscowej placówki granicznej.

Patriotyczny pokłon poległym w walkach złożyła delegacja z wójt Brunonem Wolskim na czele, przewodniczący rady Gminy Stefan Kowal, sekretarz gminy Gizela Durecka, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowie pani Teresa Strzelecka z delegacją uczniów i radny Dariusz Krupa. Pod tablicą w Zelegniewie pojawili się wychowankowie miejscowego przedszkola z panią dyrektor Marzenną Malińską oraz radny Zdzisław Zdanowicz i sołtys wsi pan Bogdan Pszczółka.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}