W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kwiaty w miejscach pamięci

12.09.2011

1 września władze Kaczor wraz z delegacjami złożyły kwiaty w miejscach pamięci na terenie gminy. Na cmentarzu w Śmiłowie wójt złożył hołd przy grobach Piotra Konieczki i Szczepana Ławniczaka. W Jeziorkach złożono wiązankę pod obeliskiem ku czci kaprala Piotra Konieczki – pierwszego żołnierza w Wielkopolsce, który poległ w obronie Ojczyzny podczas II wojny światowej. W Zelgniewie natomiast znicze zapłonęły pod tablica upamiętniającą wiernych patriotów, którzy bronili w czasie II wojny światowej miejscowej placówki granicznej.

W Zelgniewie patriotyczny pokłon poległym złożył wójt Brunon Wolski , przewodniczący rady Gminy Stefan Kowal, sekretarz gminy Gizela Durecka, delegacja GZEASziP z panią dyrektor Zdzisławą Kępczńską na czele, dyrektor Szkoły Podstawoewej w Śmiłowie pani Teresa Strzelecka i radny Dariusz Krupa z delegacją uczniów tej szkoły, pani Marzenna Malińska dyrektor miejscowego przedszkola z dziećmi, radny Zdzisław Zdanowicz z małżonką i sołtys wsi pan Bogdan Pszczółka. W Jeziorkach towarzyszył wójtowi sołtys wsi Janusz Michaelis wraz z małżonką.

Przypomnijmy że pomniki w Zelgniewie i Jeziorkach uroczyście odsłonięto w 2009r. W Jeziorkach przy zabytkowej dzwonnicy stanął kamień, w Zelgniewie w centrum wsi tablica.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}