W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kryształowy HIT’2016 dla Gminy Kaczory

17.03.2017

Kryształowy HIT’2016

5 marca w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wójt gminy Kaczory Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal odebrali nagrodę dla Gminy Kaczory za działania podjęte na rzecz budowania wizerunku gminy w różnych obszarach społeczno-gospodarczych. Gmina uhonorowana została tytułem kryształowym HIT’2016. Jest to nagroda trzeciego stopnia przyznawana przez kapitułę konkursu gminom, instytucjom, przedsiębiorstwom, które w lata wcześniejszych miały okazję dwukrotnie znaleźć się w gronie laureatów Konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionu. Wyższy stopień nagrody nie jest jednak jednoznaczny z przyznaniem jej w tym samym obszarze działalności. W 2007 r. Gmina Kaczory otrzymała akt nadania tytułu HIT’2006 za inwestycje zrealizowane w ostatnim 15-leciu oraz modelowe rozwiązania organizacji oświaty, a w 2016 r. – za dynamikę działań w zakresie wielofunkcyjności gminy w latach 1990-2015.

W tegorocznej 22. edycji konkursu samorząd gminy Kaczory poddał weryfikacji działania na rzecz budowania pozytywnego wizerunku gminy, a więc wszystkie te działania, które mają zwiększyć zainteresowanie gminą inwestorów, turystów, a mieszkańcom dać poczucie zadowolenia. Ocenie audytorów podlegały m.in: współpraca z lokalnymi i ogólnopolskimi mediami w zakresie promocji działań inwestycyjnych i kulturalno-sportowych, uczestnictwo w ogólnopolskich programach promocyjnych i konkursach gospodarczych, realizacja przedsięwzięć inwestycyjnych podnoszących standard życia mieszkańców gminy, organizacja wydarzeń sportowo-kulturalnych promujących gminę, kampania wizerunkowa przy użyciu określonych sloganów i symboli, współpraca międzynarodowa oraz organizacja wizyt studyjnych, udział w akcjach charytatywnych, przestrzeganie zasad społecznej odpowiedzialności oraz dążenie gminy do  zrównoważonego rozwoju.

Gmina Kaczory przeszła pozytywnie cały proces weryfikacji i spełniła wymagane kryteria konkursowe, czego potwierdzeniem było znalezienie się w gronie 76 laureatów 22. edycji Konkursu Gospodarczo – Samorządowy Hit Regionu, który swoim zasięgiem objął dwa województwa – wielkopolskie i lubuskie.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}