W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konne potyczki w Dziembówku po raz ósmy

20.08.2009

9 sierpnia 2009r. w Dziembówku odbyła się VIII Wielka Gala Jeździecka w Skokach Przez Przeszkody – VII Memoriał im. Szymona Usowicza. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, wspaniale kibicującej publiczności rozegrano 5 konkursów. I tak:

w konkursie klasy „P”- zwykłym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory I miejsce zajął Bartosz Królik na koniu Malaga (niezrzeszony), II miejsce – Piotr Bąk na koniu Lastrada z klubu KJ Profil Piła, III miejsce – Andrzej Żejmo na Missouri z klubu jeździeckiego „Gonitwa” ze Skórki;

w konkursie klasy „N”- o wzrastającym stopniu trudności z „JOKEREM” o Nagrodę Henryka Stokłosy I miejsce wywalczył Łukasz Brzóska na koniu Mister de Libaire z klubu Sokół Pniewy, II miejsce – Kamila Kuśnierkowska na koniu Denton B z klubu Dąb Dębno, III miejsce – Jan Bobik na klaczy Czara z klubu Dragon Nowelice;

konkurs klasy „P” specjalny – „TOYOTA I KOŃ” (samochód i koń) został wprowadzony w poprzednim roku i dostarcza nie tylko widzom, ale również zawodnikom sporo emocji. Startująca para zawodników: VIP w samochodzie TOYOTA oraz jeździec na koniu dobrani w pary poprzez losowanie tworzyli drużynę. Obaj mieli za zadanie pokonać bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie wyznaczoną trasę, przy czym pierwszy startował jeździec. Po pokonaniu toru przeszkód przekazywał kluczyki od samochodu swojemu partnerowi, co jednocześnie było dla niego sygnałem do startu. Najlepszą okazała się para: Janusz Gromek (prezydent miasta Kołobrzeg) – Jan Kurek, II miejsce przypadło parze Leszek Wiatrowski (prezes Wlkp. Zrzeszenia Handlu) – Krystian Ograbek, III miejsce przypadło parze Marek Jóźwiakowski – Hubert Ludwiczak. Nagrody w tym konkursie ufundowane zostały przez p. Tadeusza Ukleję (Salon TOYOTA w Ujściu).

Konkurs klasy „C” – Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory VII Memoriał im. Szymona Usowicza (konkurs dokładności z jedną rozgrywką) cieszył się największym zainteresowaniem. Konie i jeźdźcy mieli przeszkody ustawione na 130 cm. Na wszystkich, którym udało się pokonać tor bezbłędnie, czekała rozgrywka, gdzie trzeba było pokonać przeszkody o 10 cm wyższe. Z 34 startujących koni i jeźdźców do drugiego etapu zakwalifikowało się 10. Niekwestionowanym zwycięzcą w tym konkursie został Krystian Ograbek na koniu Wilton z klubu jeździeckiego Kłos Budzyń i to jemu przypadła główna nagroda – Puchar Grand Prix Kaczor ( statuetka kaczora odlanego z brązu), II miejsce zajął Marek Lewicki na koniu Unisco z klubu Czachary Pogorzelica, III miejsce – Jan Bobik na koniu Loxley z klubu Dragon Nowelice;

w konkursie klasy „L” – dwufazowym (z możliwością dwukrotnego startu) o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko I miejsce zajęła Agata Dahlke na koniu Pietrk z klubu Kłos Budzyń, II miejsce – Aneta Kuśmierkowska na koniu Lubań z KJ Dąb Dębno, III miejsce – Tomasz Tynalewski na klaczy Lantana z KJ Fer Więckowice.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali od organizatorów: Wójta Gminy Kaczory p. Brunona Wolskiego, właściciela firmy „Profil” p. Jerzego Cerby pamiątkowe puchary, nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Imprezę zakończył koncert muzyki country oraz zabawa taneczna.

Organizatorami tegorocznej Gali byli: Urząd Gminy w Kaczorach, Klub Jeździecki „Profil” Piła, ASD „TOYOTA” – Tadeusz Ukleja. Impreza była niezwykle udana. Turniej oglądała wspaniale dopingująca publiczność, życzliwie przyjmująca każdą startującą parę. Jak podkreślali sami zawodnicy: ”Z przyjemnością tu przyjeżdżamy, bo zawsze nas spotyka ciepłe przyjęcie i fantastyczna atmosfera.”

VIII WIELKA GALA JEŹDZIECKA przeszła już do historii pozostawiając niezapomniane wrażenia. Do zobaczenia za rok.

Krystyna Adamczyk

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}