W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs „Nasza Gmina – Mój Dom” rozstrzygnięty

24.06.2014

Konkurs „Nasza Gmina – Mój Dom” rozstrzygnięty

Takie motto przyświeca konkursowi, który co roku jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach. Z każdą edycją zwiększa się liczba jego uczestników, a przedłożone prace prezentują coraz wyższy poziom. Wójt Gminy Kaczory, Brunon Wolski, 20 maja otwierając tym samym uroczystość wręczenia nagród w VIII gminnym konkursie fotograficznym, literackim i plastycznym „Nasza Gmina – Mój Dom z pełną odpowiedzialnością powiedział, że konkurs przerósł nasze oczekiwania, że wzbudza takie zainteresowanie i ujawnia tak liczne talenty ukryte wśród mieszkańców naszej gminy.

W konkursie literackim jury, po zapoznaniu się z ponad 50 utworami, postanowiło wyróżnić: Bogusławę Jagodzińską – za liryczno-nostalgiczny wiersz „ Dąb”,
Aleksandrę Pieścikowską (ucz. kl. II Gimnazjum w Kaczorach) – za wyobraźnię i polot w opowiadaniu „ Figlarnooka Fifi ”,
Marka Giersa (ucz. kl. I Gimnazjum w Kaczorach) – za fantazję w opowiadaniu detektywistycznym „Eliksir vitae”,
Klaudię Bogusławską (ucz. Szkoły Podstawowej w Dziembowie) – za własny zakątek świata uchwycony w opowiadaniu „Mijam wiele…”

W konkursie fotograficznym jury, po zapoznaniu się z ponad 50 pracami, postanowiło wyróżnić: W II kategorii wiekowej – od 13 do 18 lat:
I miejsce Klaudia Jaruga (ucz. kl. III Gimnazjum w Kaczorach) – za pracę „ Osiedle Przylesie”,
II miejsce – Weronika Jurek (ucz. kl. III D Gimnazjum w Kaczorach) – „Droga w Zelgniewie”,
III miejsce – Sylwia Piochacz (ucz. kl. III Gimnazjum w Kaczorach) – „Jezioro Kopcze”.

W III kategorii wiekowej – powyżej 18 lat:
I miejsce – Antoni Kozłowski – „Droga śmiertna”,
II miejsce – Oliwia Warzyńska,
III miejsce – Hieronim Kubik – „ Jesienią w parku”.
Autorów prac wyróżniono za traktowanie pejzażu jako pewnej struktury materii i budowanie obrazów fotograficznych.

W konkursie plastycznym jury, po zapoznaniu się z ponad 50 pracami, nagrodziło: W I kategorii wiekowej – od 7 do 12 lat:
I miejsce – Zuzanna Pszczółka (ucz. kl. V SP Śmiłowo) – za odwagę ujęcia kontrastu,
II miejsce – Sebastian Witt (ucz. kl. III SP Dziembowo) – za szczerość wypowiedzi,
II miejsce – Sandra Szymańska (ucz. kl. VI SP Dziembowo) – za szczerość wypowiedzi,
III miejsce – Weronika Popowska (ucz. kl. V SP Morzewo) – za śmiałą próbę oddania realnych miejsc w napotykanym codziennie obrazie.

Wyróżnienie:
Krzysztofa Radka (ucz. kl. III SP Kaczory) – za śmiałość dużego formatu oraz Helena Karolczak (ucz. kl. V SP Śmiłowo) – za syntetyczne i jednocześnie impresyjne podejście do tematu.

W II kategorii wiekowej – od 13 do 18 lat:
I miejsce – Monika Kowalska (ucz. kl. III A Gimnazjum w Kaczorach) – za metaforyczną kompozycję. W III kategorii wiekowej:
Piotr Borowski, Krzysztof Wojtczak, Szymon Węgielski – za interesujące wykorzystanie colage w swoich pracach oraz Jola Pawłowska, Łukasz Garniec, Tomasz Szymański – za realizm w podejściu do tematu realizowanego w pracach.

Podczas wręczenia nagród wójt gminy Brunon Wolski rozdał wszystkim laureatom i zebranym gościom (wydany pod swoim patronatem, przy współpracy GOK w Kaczorach) pamiątkowy album zatytułowany „Modlitwa kamiennych schodków. Dzieła zebrane twórców z Gminy Kaczory”. W publikacji tej wykorzystano prace z lat 2006 – 2013 przedłożone w postaci poezji, prozy, prac plastycznych i fotografii, które zawierają piękno ziemi kaczorskiej, uroki tutejszych wiosek, pól, lasów i przyrody.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}