W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs „Nasza Gmina – Mój Dom” rozstrzygnięty

15.12.2009

16 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie corocznie organizowanego konkursu „Nasza Gmina – Mój Dom”. W tym roku podtemat konkursu był bardzo szeroki i brzmiał: „Mały i duży świat”. Uczestnicy mieli zatem duże pole do popisu. W konkursie plastycznym i fotograficznym jury przewodniczył artysta, grafik – Wojciech Beszterda. Zaś w konkursie literackim ostateczne słowo należało do Zuzanny Przeworskiej – poetki i dziennikarki. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi, wręczonymi przez wójta gminy Brunona Wolskiego. Gratulacje najlepszym w konkursie złożyły również: Krystyna Adamczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Honorata Pilarz – dyrektor Biblioteki Publicznej w Kaczorach.
W konkursie literackim jury postanowiło nagrodzić: Danutę Wachowiak – za obrazowy wymiar czasu w poetyckiej refleksji o przemijaniu (I miejsce), Lucjana Borzyczkowskiego – za pełną metafory bajkę o mikro i makro świecie oraz Weronikę Kamińską – za urodę świata w finezyjnej bajce o muzycznym pałacu.
Z ponad 30 nadesłanych prac fotograficznych na szczególną uwagę zasłużyły fotografie: Karoliny Walerowicz, (I miejsce), Izabeli Skwirowskiej, i Hieronima Kubika (II miejsce). Za pracę z liśćmi, wrażliwość oraz dostrzeganie uroków i piękna w detalach naszej rzeczywistości przyznano nagrodę laureatce konkursu fotograficznego – Karolinie Walerowicz. W pracach Izabeli Skwirowskiej jury doceniło poetyckie przenośnie zawarte w fotografii czarno-białej, a prace Hieronima Kubika nagrodziło za fascynację kolorem w naturze. Wyróżnienie przyznano, także Oliwii Wawrzyńskiej, która jury zachwyciła tajemniczym pokazaniem fragmentów rzeczywistości w fotografii.
W pracach plastycznych jury, zwróciło szczególnie uwagę na śmiałe i syntetyczne ujęcie tematu konkursu. Autorzy swobodnie operowali rzeczywistością, doszukując się w detalach głębi, sensu życia i otaczającego nas świata. W tej kategorii najbardziej spodobała się praca Darii Pakuły – „Złota rybka” . Na drugim miejscu znalazły się prace Piotra Borowskiego, wykonane pastelami olejnymi, a na trzecim prace Dominiki Świerszcz. Martyna i Weronika Tatarynowicz otrzymały wyróżnienie. Podobnie uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach (Monika Kożuchowska, Jagoda Troczyńska, Patryk Siekiera, Małgorzata Skowiera, Ewa Hartman, Katarzyna Rajek) otrzymali wyróżnienie specjalne za podjęcie inicjatywy kronikarskiej w opisach swojego regionu na temat: „Postęp w mojej miejscowości”.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}