W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert kolęd i pastorałek w Morzewie

11.01.2016

Koncert kolęd i pastorałek w Morzewie

W środę, 6 stycznia wielu mieszkańców Morzewa oraz okolicznych miejscowości zgromadziło się w kościele parafialnym w Morzewie, by wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek. Koncert został zorganizowany przez Chór Parafialny „Głos Przemienienia” z Morzewa, który niedawno zdobył „Brązowy Dyplom” na Międzynarodowym VI Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie.

Koncert rozpoczęły kolędy: „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Oj, Maluśki”, Dzisiaj w Betlejem”, które wykonał chór parafialny z Morzewa pod kierownictwem Emila Ratajczaka. Miejscowy chór nie był jednak jedynym, który wystąpił podczas świątecznego koncertu. Kolędy i pastorałki zaśpiewał także Chór Parafialny św. Wawrzyńca z Gołańczy, który zaprezentował m.in. „Ciemno tej nocy”, „Jakaż to gwiazda” i „Dziecino świata”. W drugiej części koncertu licznie zgromadzona publiczność miała okazję nagrodzić gromkimi brawami występy solowe w wykonaniu Marii Boruty, Kingi Hutek, Martyny Bogusławskiej i Klaudii Gapińskiej. Po zaśpiewaniu przez Kingę Hutek kolędy „Lulajże Jezuniu”, publiczność wysłuchała „Złotej Jerozolimy” i „Maleńkiej miłości” w interpretacji Martyny Bogusławskiej. Następnie na skrzypcach „Lulajże Jezuniu” zagrała Maria Boruta, a „Canon Pachelbel” i „Zimę” Vivaldiego – Klaudia Gapińska.

Świąteczny koncert kolęd i pastorałek, zorganizowany przez chór parafialny z Morzewa był prawdziwą duchową ucztą i dostarczył wielu radosnych doznań wszystkim zgromadzonym w tym dniu w kościele.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}