W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kochanym babciom i dziadkom

08.02.2013

Kochanym babciom i dziadkom

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Szkole Podstawowej w Morzewie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 30 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza .Uczniowie klas I-III zaprosili do szkoły jedne z najważniejszych osób w ich życiu .Przybyli goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez wnuczęta. Dzieci w wierszykach i piosenkach przypomniały wszystkim jak ważne miejsce w życiu każdego młodego człowieka zajmują dziadkowie. Występy dzieci wywoływały na twarzach uśmiech, a w oku kręciła się łezka szczęścia. Po występach dzieci wręczyły babciom i dziadkom wykonane własnoręcznie prezenty. Goście częstowali się ciastem, kawą i herbatą. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Małgorzata Kościańska

* * *

Babcia i dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Pamiętamy o nich wszystkich, zarówno o tych babciach i dziadkach, których już z nami nie ma, jak i o tych, którzy nam jeszcze towarzyszą. Zawsze mają dla nas uśmiech, przytulą, służą pomocą. Nie umiemy sobie wyobrazić naszego dzieciństwa bez babcinej obecności.

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Dziembówku zaprosiły swoje ukochane babcie i wspaniałych dziadków na uroczystość przygotowaną z okazji ich święta. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, w pięknie udekorowanej sali wiejskiej specjalnie dla babć, dziadków, rodziców oraz zaproszonych gości dzieci przedstawiły „Jasełka”, deklamowały wiersze, śpiewały piosenki. W trakcie uroczystości na saksofonie grał pan Henryk Wyrwicki.

Święto to ma jeden cel – jest po to, aby złożyć wyrazy szacunku, podziękowania i ukazać miłość dla ukochanych babć i dziadków.

Violetta Misiora

* * *

W bardzo wyjątkowych spotkaniach mieli okazję uczestniczyć również babcie i dziadkowie, których wnukowie uczęszczają do Przedszkola Publicznego w Kaczorach. Na tę wyjątkową okoliczność przedszkolaki pod kierownictwem swoich opiekunów przygotowały piękny program artystyczny, złożony z jasełek, wierszy, piosenek i tańców. Dzieci z grup młodszych „Motylki”, „Pszczółki”, „Rybki”, „Słoneczka” zorganizowały spotkanie w przedszkolu, natomiast starsze dzieci z grup „Biedronki” i „Truskawki” w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Spotkania zakończył smaczny poczęstunek, podczas którego była okazja do zaśpiewania kochanym seniorom „Sto lat”, złożenia serdecznych życzeń oraz wręczenia własnoręcznie wykonanych laurek i upominków. Ten wyjątkowy dzień dostarczył wszystkim miłych przeżyć i wiele radości.

Aleksandra Kozera

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}